Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

.Egypt - poznávací zájezdy

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili .Egypt - poznávací zájezdy, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Poznávací zájezdy do Egypta

Pyramidy v Gíze

Egypt je známý a oblíbený mezi turisty nejen kvůli celoročně příznivému a slunečnému počasí a barevnému podmořskému světu plného pestrobarevných ryb a korálových útesů umožňujícímu skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování v Rudém moři, ale také díky mnohým světově známým historickým památkám. V Egyptě na vás doslova dýchne pět tisíc let stará historie země faraonů. A tou nejlepší formou, jak poznat co nejvíce z pamětihodností Egypta, je poznávací zájezd. Na vlastní oči můžete obdivovat pyramidy a sfingu v Gíze, národní archeologické muzeumKáhiře se sarkofágem a zlatou maskou faraóna Tutanchamona a královským sálem mumií. Jih Egypta proslavily zase hrobky v Údolí králů, Údolí královen nebo chrámový komplex v Karnaku.

Plavby po Nilu - luxusní výletní
loď

Poznávací zájezdy jsou zaměřeny na možnost poznání co nejvíce památek. S tím souvisí nutnost častého cestování a přesouvání se od památky k památce. Častou součástí poznávacích zájezdů je proto plavba po Nilu, okolo kterého se nachází většina významných chrámů a jiných památek. Tento způsob strávení dovolené nemusí zrovna vyhovovat vyznavačům odpočinku na pláži. Proto cestovní kanceláře zařazují pravidelně do svých nabídek také poznávací zájezdy, které kombinují poznání také s volnými dny u moře.

Seznam poznávacích zájezdů do Egypta a plaveb po Nilu je níže na konci této stránky.

Druhy poznávacích zájezdů do Egypta podle oblastí v programu:

Poznávací zájezdy počítají s tím, že turisté pojedou buď k Nilu nebo do Káhiry a budou tam jezdit po památkách.

Sekhmet - bohyně ničitelka

1) Velmi populární poznávací zájezdy jsou ty, které jsou spojené s plavbou po Nilu v oblasti Horního Egypta (od Luxoru po Asuán). Kolem Luxoru je soustředěno velké množství památek z období tzv. Nové říše. Jak vypadají plavby po nilu se můžete podívat ve fotogalerii Plavby po Nilu

2) Druhou oblastí, navštěvovanou často v rámci poznávacích zájezdů v Egyptě, je okolí KáhiryPyramidami. Káhira nabízí kromě velkých pyramid v Gíze také možnost navštívit hrobky v Sakkaře a Národní egyptské muzeum.

3) Pro nejnáročnější turisty jsou organizovány také kombinace obou oblastí.

Obě oblasti (Káhira a Horní Egypt) jsou od sebe hodně daleko. Z Káhiry je to do Luxoru přibližně 600 kilometrů, do Asuánu až 800 kilometrů. Cestovní kanceláře obvykle tuto vzdálenost řeší nočním přejezdem lůžkovým vlakem. Bez takového přejezdu není možné navštívit v rámci jednoho poznávacího zájezdu obě oblasti.

Chcete-li z Egypta vidět co nejvíce, zvolte jeden z poznávacích zájezdů. Jejich nabídka je opravdu bohatá. Má vám zde přinášíme jejich přehled.

Přehled poznávacích zájezdů do Egypta

Níže je seznam poznávacích zájezdů do Egypta. Jsou zde zahrnuty jak klasické poznávačky, tak i plavby po Nilu. Poznávacích zájezdů včetně plaveb po Nilu je celkem dost, ale často se jedná o jeden poznávací zájezd, který má stejný program, ale liší se buď v místě odjezdu, nebo ve kvalitě ubytování. Kvalita ubytování je označena právě tou číslovkou za jménem, podrobný popis poznávacího zájezdu nebo plavby po Nilu se zbrazí po kliknutí na vybranou položky. Bude li Vás zajímat více fotek nebo podrobné informace o památkách, podívejte se buď na odkazy v popisech jednotlivých poznávacích zájezdů, nebo se podívejte vlevo do Katalogu objektů na Egyptské památky a na Přírodní zajímavosti Egypta.

 

Zájezdy z Hurghady


 

Zájezdy z Marsa Alam


 
 
 
 
 
 
 
   
   
   
   
   
   
 
 
   
   
   
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
   
   
   

Tipy na hotel v letovisku .Egypt - poznávací zájezdy

Poznávací zájezd Hatšepsut 5 ***** od 19 890 Kč se všemi poplatky

NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou. Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

2.

Poznávací zájezd Nefertiti 5 - Hurghada

Tento poznávací okruh lze absolvovat i s odletem v neděli s pobytem v Hurghadě nebo Marsa Alam. Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea.

3.

Poznávací zájezd Cheops 4

Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.

4.

Poznávací zájezd Cheops 5***** Marsa Alam

Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.

5.

Poznávací zájezd Hatšepsut 4 **** od 18 890 Kč se všemi poplatky

NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou. Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---