Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ras Nasrani

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ras Nasrani, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Ras Nasrani

Bez nadsázky lze říci, že Ras Nasrani je doslova rájem potápěčů. Jde o malebnou mořskou zátoku, která leží ve vzdálenosti cca 11 kilometrů severně od známého letoviska Naama Bay, které je srdcem oblasti Sharm El Sheikh. Zdejší tyrkysové vody Rudého moře ukrývají mnohé poklady podvodního světa, které lákají všechny dobrodružné duše, jež se vydávají do hlubin za vzrušujícím poznáním.

Ras Nasrani - turistická vybavenost

V blízkosti fungují hotely a hotelové komplexy, jež zajišťují celou škálu kvalitních služeb, a to včetně potápěčských škol a center. Ty vyjdou vstříc každému zájemci o tento sport, ať už na úrovni začátečník, pokročilý nebo profesionál.

Aktivity

Jak bylo řečeno, alfou a omegou Ras Nasrani je potápění, za kterým se vyráží na lodích nebo člunech. Písčité dno moře se v těchto místech svažuje zvolna do hloubky a přechází v korálové zahrady a pásy, které vytváří dechberoucí scenérie. Dokonalou mozaiku podmořského království dokresluje široká paleta pestrobarevné vodní fauny a flory, která skutečně stojí za vidění či vyfotografování. Díky slunečnímu svitu, který dosahuje v letních měsících 13 a v zimních 8 hodin denně, je zaručena výborná viditelnost až do hloubky kolem 30 metrů. Nicméně ani tmavá noc není překážkou, neboť se zde s oblibou konají noční ponory, které potápěčům odhalují nové obzory. V nočním čase se totiž pobřežní vody Ras Nasrani proměňují a ze svých skrýší vyplouvají jiní živočichové než za denního světla.

Lokálně se mohou objevit vodní proudy, ke kterým je nutno přistupovat s obezřetností, nejlépe pak se zkušeným instruktorem. Odměna je však více než sladká – spatříte hejna barevných ryb, mezi nimi tuňáky, barakudy nebo murény, vodní želvy, kraby či chobotnice. A ani samotný pohyb pod mořskou hladinou není nudný – útesy totiž utvářejí mnohé útvary, jeskyně a průplavy, které vám odhalí nové dimenze a ještě úchvatnější krajiny. 

Samozřejmě nikdo nepřijíždí do Ras Nasrani, aby celý pobyt strávil v neoprénu a s dýchací trubicí v ústech. Proto je k dispozici řada dalších aktivit, aby se dovolená nestala příliš fádní. Jestliže jsou libo třeba nákupy nebo trocha večerního povyražení, nabízí se nedaleké letovisko Naama Bay, které je jakýmsi turistickým centrem celé oblasti Sharm El Sheikh, kam spadá mimo jiné i Ras Nasrani. V Naama Bay dále naleznete možnost užít si vodních i suchozemských sportů, navštívit tamní restaurační zařízení a bary nebo oslavit úspěšný ponor v některém z nočních klubů.

Výlety

Egypt obecně je vyhlášenou destinací, kam směřují rekreanti z celého světa. A není to zdaleka jen pro krásné pláže a moderní hotely s bazény. Egyptská krajina se může pochlubit jistými specifiky, jako je poušť, bizarní hory a unikátní národní parky, do nichž se lze vypravit na pravém velbloudu, na koni, v džípu či na čtyřkolce. Viz Přírodní zajímavosti. Koho fascinují dochované odkazy starověkých faraonů, má příležitost vyjet za nimi do Údolí králů, Luxoru nebo hlavního města Káhiry. Oblíbeným cílem turistů je také klášter sv. Kateřiny opředený biblickými legendami.

Tipy na hotel v letovisku Ras Nasrani

Belvedere Resort

Centrum Naama Bay je vzdáleno cca 14 km od hotelu Belvedere Resort, nákupní a zábavní centrum SOHO Square cca 6 km. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny v okolí hotelu. Letiště Sharm El Sheikh cca 8 km. 

1.

Baron Resort od 24 390 Kč se všemi poplatky

Luxusní a rozlehlý hotelový komplex Baron Resort s velice příjemnou atmosférou a kvalitními službami se nachází v klidnější oblasti Ras Nosrani Bay, přímo u pláže a dlouhé promenády, a s krásným výhledem na protější ostrov Tiran. Centrum střediska Naama Bay je vzdáleno asi 15 km a několikrát denně jezdí hotelový autobus (za poplatek, asi 20 minut jízdy). Jde o jeden z nejlepších hotelů, který uspokojí i nejnáročnější klienty.

2.

Baron Palms Resort od 19 990 Kč se všemi poplatky

Krásný hotelový komplex Baron Palms Resort s příjemnou atmosférou a kvalitními službami, který získal řadu ocenění,  je postavený v marocko-španělském stylu a nachází se v klidnější oblasti Ras Nosrani nedaleko pláže a sesterského hotelu Baron Resort. Je situován  v zahradě nedaleko vlastní rozlehlé a 600 metrů dlouhé písčité pláže s korálovým podložím, které je přístupné přes molo. Na své si v hotelu Baron Palms Resort přijdou milovníci šnorchlování, ale i rodiny s dětmi Hotel Baron Palms Resort uspokojí i náročnějšího zákazníka. Centrum Naama Bay je vzdáleno asi 15 km a několikrát denně jezdí hotelový autobus (za poplatek, asi 20 minut jízdy).

3.

Coral Beach Montazah od 13 790 Kč se všemi poplatky

Coral Beach Montazah se nachází v klidné oblasti Ras Nasrani u krásné dlouhé písčité pláže, která je přes cestu spojená podchodem (cca 200 m). Tento hotel zařízen v tradičním stylu s nabízí svým klientům možnost prožití klidné dovolené plné relaxace a odpočinku s ideálními podmínkami pro potápění a šnorchlování.

4.

Coral Sea Sensatori od 20 390 Kč se všemi poplatky

Coral Sea Sensatori je situován u krásné dlouhé písčité pláže nabízející panoramatické výhledy na křišťálově průzračné Rudé moře a ostrov Tiran. Tento luxusně vybavený resort se službami na velmi vysoké úrovni uspokojí požadavky i náročnějších klientů.

5.

Melia Sharm

Hotelový komplex Melia Sharm se nachází přímo na dlouhé písečné pláži oblasti Ras Nosrani Bay asi 7 km od letiště a přibližně 16 km od světoznámého střediska Naama Bay (hotelová doprava za poplatek). Krásný hotel s kvalitními službami, především pak bohatým programem all inclusive, krásnou písečnou pláží, nádherným korálem a úchvatným výhledem na protější ostrov Tiran je zárukou spokojené dovolené pro klienty všech věkových kategorií.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---