Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Abu Soma

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Abu Soma, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Abu Soma

Luxusní letovisko Abu Soma leží 45 kilometrů od Hurghady ve velmi populární oblasti Soma Bay, konkrétně mezi letovisky Makadi a Safaga. Nacházejí se tu pětihvězdičkové hotely s perfektním servisem a pestrým výběrem služeb i pro ty nejnáročnější klienty. Turisté se sem každoročně vracejí především za skvělými podmínkami pro potápění a magickou pouštní krajinou, jež skrývá tajemství kočovných beduínů.

Pláže

Pláže v Abu Soma jsou pokryté krásným zlatavým pískem, který přímo vybízí k dětským hrám. Moře je křišťálově čisté, ideální ke všem druhům vodních sportů, především pak k potápění a šnorchlování. Pod mořskou hladinou se ukrývá fascinující vodní svět – kolem útesů pokrytých úchvatnými korály se prohánějí barevná hejna ryb, jež čekají na malé i velké obdivovatele. Okolí pláží je velmi krásné a klidné. Při východu a západu slunce je vše ozářeno hřejivými paprsky, jež vytvářejí na mořské hladině a  divokých horách Sinaje čarokrásnou hru barevných odstínů.

Abu Soma - turistická vybavenost

Místní restaurace připravují každý den pro labužníky z celého světa jak typicky arabské lahůdky, tak kuchyni kontinentální. Velmi oblíbené jsou například pokrmy z čerstvých mořských ryb. Výtečnou arabskou kávu, vodní dýmku nebo tradiční nápoj karkade (ibiškový čaj) si můžete vychutnat přímo v Abu Soma, nebo se za nimi můžete vypravit do blízké Hurgady, kde naleznete také bezpočet příležitostí k nakupování dárků pro své blízké.

Výlety v okolí Abu Soma

Koho omrzí celodenní koupání, lenošení na pláži či nakupování, ten se může vydat na dobrodružnou výpravu do pouště na hřbetu velblouda nebo na čtyřkolce. Turisty velmi oblíbené město Hurgada leží cca padesát kilometrů daleko, a je tedy ideálním cílem jednodenních výletů.

Cesta za nejslavnějšími památkami Egypta, jako jsou chrám v Luxoru, starobylé město Káhira nebo pyramidy v Gíze, trvá sice o něco déle, v pohodlném autobusu však rychle uteče a odměnou za trpělivost budou vzrušující procházky historií jednoho z nejstarších národů a dechberoucí pohledy na jeho kulturní a stavitelské skvosty.

Video z Abu Soma

A takto to vypadá z okna Imperial Shams Abu Soma Resort 5* Safaga

Video

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---