Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Abu Soma

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Abu Soma, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Abu Soma

Luxusní letovisko Abu Soma leží 45 kilometrů od Hurghady ve velmi populární oblasti Soma Bay, konkrétně mezi letovisky Makadi a Safaga. Nacházejí se tu pětihvězdičkové hotely s perfektním servisem a pestrým výběrem služeb i pro ty nejnáročnější klienty. Turisté se sem každoročně vracejí především za skvělými podmínkami pro potápění a magickou pouštní krajinou, jež skrývá tajemství kočovných beduínů.

Pláže

Pláže v Abu Soma jsou pokryté krásným zlatavým pískem, který přímo vybízí k dětským hrám. Moře je křišťálově čisté, ideální ke všem druhům vodních sportů, především pak k potápění a šnorchlování. Pod mořskou hladinou se ukrývá fascinující vodní svět – kolem útesů pokrytých úchvatnými korály se prohánějí barevná hejna ryb, jež čekají na malé i velké obdivovatele. Okolí pláží je velmi krásné a klidné. Při východu a západu slunce je vše ozářeno hřejivými paprsky, jež vytvářejí na mořské hladině a  divokých horách Sinaje čarokrásnou hru barevných odstínů.

Abu Soma - turistická vybavenost

Místní restaurace připravují každý den pro labužníky z celého světa jak typicky arabské lahůdky, tak kuchyni kontinentální. Velmi oblíbené jsou například pokrmy z čerstvých mořských ryb. Výtečnou arabskou kávu, vodní dýmku nebo tradiční nápoj karkade (ibiškový čaj) si můžete vychutnat přímo v Abu Soma, nebo se za nimi můžete vypravit do blízké Hurgady, kde naleznete také bezpočet příležitostí k nakupování dárků pro své blízké.

Výlety v okolí Abu Soma

Koho omrzí celodenní koupání, lenošení na pláži či nakupování, ten se může vydat na dobrodružnou výpravu do pouště na hřbetu velblouda nebo na čtyřkolce. Turisty velmi oblíbené město Hurgada leží cca padesát kilometrů daleko, a je tedy ideálním cílem jednodenních výletů.

Cesta za nejslavnějšími památkami Egypta, jako jsou chrám v Luxoru, starobylé město Káhira nebo pyramidy v Gíze, trvá sice o něco déle, v pohodlném autobusu však rychle uteče a odměnou za trpělivost budou vzrušující procházky historií jednoho z nejstarších národů a dechberoucí pohledy na jeho kulturní a stavitelské skvosty.

Video z Abu Soma

A takto to vypadá z okna Imperial Shams Abu Soma Resort 5* Safaga

Video

Tipy na hotel v letovisku Abu Soma

Balina Paradise od 12 190 Kč se všemi poplatky

Příjemný a klidný resort Balina Paradise Abu Soma, dříve znám také jako jeden z hotelů kvalitního řetězce Sol Y Mar, je nyní sesterským resortem zcela nově zrekonstruovaného a moderního hotelu Amarina Abu Soma. Nachází se na krásné pláži v zátoce Abu Soma s pozvolným vstupem do moře. Proto tento hotel doporučujeme méně náročným klientům všech věkových kategorií, především pak rodinám s dětmi vyhledávající dovolenou za rozumnou cenu. Areál hotelu se může pyšnit vzrostlou zahradou s dostatkem přírodního stínu.

1.

Aqua Mondo Resort od 14 590 Kč se všemi poplatky

Zcela nový resort Aqua Mondo otevře své brány prvním klientům v březnu roku 2020. Tento pětihvězdičkový hotel nabídne služby na velmi vysoké úrovni, prostorné pokoje a kvalitní služby programu all inclusive. Nejen rodiny s dětmi ocení krásnou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře. Resort také nabídne mnoho druhů zábavy a aktivit, včetně vodních sportů na pláži, animačních programů, nebo potápěčského centra. Pokud se řadíte ke klientům vyhledávající odpočinkovou dovolenou v novém a kvalitním hotelu u krásné pláže, pak neváhejte navštívit tento resort.

2.

Mövenpick Resort Abu Soma

Středně velký hotelový komplex Mövenpick Resort Abu Soma se nachází v klidné oblasti Soma Bay a je tím ideálním místem pro milovníky odpočinku. Písečná pláž u hotelu a průzračné moře vyzývá k vodním radovánkám a kvalitní služby hotelu jsou zárukou příjemné dovolené. Relaxovat lze také u jednoho ze tří bazénů či v hotelovém Spa centru.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---