Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

El Pasha Bay

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili El Pasha Bay, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko El Pasha Bay

El Pacha Bay je střípkem v mozaice kouzelných zátok, které lemují pobřeží Rudého moře podél Sinajského poloostrova. Vedle známějších letovisek, jakými jsou třeba Naama Bay nebo Sharm El Sheikh, se pak vyjímá toto klidnější letovisko s pěknou pláži, širokými možnostmi potápění a šnorchlování nebo řady dalších zábavných aktivit.

Celý Egypt, a tedy i El Pacha Bay, vděčí za svou popularitu mimo jiné výtečným klimatickým podmínkám. Návštěvníky z celého světa láká celoroční teplé až horké podnebí, které zaručuje oblohu bez mráčku, minimum srážek a sluneční svit od rána do večera. V létě můžete očekávat na teploměru až kolem 38 stupňů Celsia, v zimě pak o něco méně, tj. průměrně kolem 24 stupňů, což však vůbec není k zahození, zvlášť když u nás v té době většinou zuří tuhé mrazy nebo plískanice.

Pláže

Egyptské pláže jsou vyhlášeny svou kvalitou, jemným pískem zlatavé či bílé barvy a křišťálově čistou vodou. A ani pláž v El Pacha Bay není v tomto výjimkou. Na své si přijdou všichni příznivci typické slunné dovolené při pobřeží. V blízkosti mají potřebné zázemí, především občerstvení z nedalekých hotelů a barů. Výhodou je, že v okolí se nacházejí další letoviska a pláže, a tak je možné během pobytu vyzkoušet více míst a podívat se do dalších zajímavých lokalit.

Aktivity

Aktivitou číslo jedna, podobně jako v ostatních egyptských letoviscích, je potápění a šnorchlování. Zdejší vody jsou domovem barevných korálů a mnoha živočichů, včetně vodních želv, žraloků a pestrobarevných ryb. El Pacha Bay ale není zdaleka jediným místem vhodným k ponoru do hlubin; celé sinajské pobřeží je doslova protkáno lokalitami jako stvořenými k podmořskému dobrodružství. Nechybí podvodní jeskyně, průplavy, korálové stěny a zahrady ani vraky dávno potopených lodí, které dýchají mrazivou mystičností. Koho neláká neoprén a dýchací přístroj, nechť nasadí šnorchl a vydá se na průzkum při mělkém břehu. Díky čistotě vody je zde dobrá viditelnost, a tak lze i s pouhým šnorchlem spatřit mnohé krásy mořského světa.

Na všechny ostatní pak čekají další sportovní lahůdky – windsurfing, vodní lyže, projížďky na koních nebo na kole, volejbal či tenis. 

El Pasha Bay - turistická vybavenost

Běžným standardem střediska El Pacha Bay jsou hotely vysoké kvality o 4 až 5 hvězdičkách, kolem kterých se soustředí přidružené služby, zařízení a zábava pro turisty. Nechybí bary a další možnosti občerstvení za horkých dní.

Předností El Pacha Bay je klidnější atmosféra, než jaká panuje v některých blízkých střediscích. Pokud vás však přesto přílišný klid omrzí a zatoužíte po bujařejším povyražení, není nic snazšího než zavítat do nedalekého resortu Naama Bay, které je o poznání živější.

Výlety

Žádný návštěvník El Pacha Bay by si neměl nechat ujít unikátní klášter sv. Kateřiny, který je perlou Sinajského poloostrova a jež oplývá řadou legend. Do pouště za písečnými dunami se můžete vydat na velbloudech, případně v džípu. Naopak za vzrušujícím podmořským životem nemusíte vždy vyrazit jen takříkajíc mokrou cestou, ale také pěkně v suchu na lodi se skleněným podpalubím. Na celodenní výlet vydá návštěva hlavního města Káhiry nebo starodávného chrámu v Luxoru.

Alternativní názvy:

El Pasha Bay, Al Pasha Bay

Tipy na hotel v letovisku El Pasha Bay

Sheraton Sharm

Luxusní hotelový resort Sheraton Sharm je situován u jednoho z nejkrásnějších korálových útesů, přímo u písečné pláže v oblasti Al Pasha Bay, jen několik minut od centra města. Vzdálenost do centra nočního života Naama Bay cca 7 km, vzdálenost od letiště 6 km, spojení po celém areálu zajišťuje nepřetržitě hotelový minibus.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---