Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sharm El Sheikh

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sharm El Sheikh, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh, živé letovisko ležící na jižním cípu Sinajského poloostrova, patří na žebříčku dovolenkových destinací mezi ty z nejlepších a nejoblíbenějších. A není se čemu divit. Své návštěvníky láká zlatavým pobřežím, průzračnou vodou Rudého moře, nekonečným sluncem, uhrančivou přírodou, dokonalým pohodlím a svým evropským charakterem. Dnes byste stěží uvěřili, že byl Sharm El Sheikh ještě v 60. letech tichou a ospalou rybářskou komunitou. Do výstavby byly během let investovány nemalé částky, a stejně tak do ochrany zdejší přírody. Ta totiž disponuje unikátními ekosystémy, které dávají život mnoha zástupcům fauny a flory, například mořským korálům, jež jsou lákadlem potápěčů a podmořských fotografů. Obecně pak oblast Sharm El Sheikh tvoří ještě letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Sharm El Maya a Ras Om El Sid

Zajímavostí, která jistě nemalou měrou přispěla k popularitě místa, je skutečnost, že se tu konaly některé významné konference mezinárodního významu a že slavná rallye Paříž – Dakar měla právě v Sharm El Sheikhu svůj cíl. Proto je dnes resort krom rekreace přitahován soukromými společnostmi, nadnárodními organizacemi i politickými uskupeními, které rády spojí příjemné s užitečným, tedy pobyt ve slunném letovisku u moře a kongresovou turistiku.

Jedním z podstatných faktorů, jež mají vliv na oblíbenost resortu, je podnebí. V Sharm El Sheikhu není třeba se obávat, že dovolená proprší nebo že nevystačíte s letním oblečením. V zimním období dosahují teploty mezi 15 a 35 stupni, průměrně však kolem příjemné dvacítky. V létě pak je klima velmi horké a teploty šplhají až ke 45 stupňům Celsia.

Pláže

Pláže v Sharm El Sheikhu jsou většinou součástí hotelových komplexů, respektive jednotlivé hotely vlastní písčité pásy při pobřeží, které jsou k dispozici výlučně jejich hostům. Vzhledem k tomu, že Sharm El Sheikh je součástí stejnojmenného regionu, lze v celém okolí nalézt ještě řadu dalších zátok, pláží a samostatných letovisek. Na plážích je možné se vedle klasického polehávání, slunění a koupání v moři oddávat vodním sportům, jako je např. jízda na banánu nebo windsurfing, ke kterému jsou zde ideální povětrnostní podmínky. Velmi populární je díky přítomnosti vzácných korálů a bohatého podmořského života také potápění a šnorchlování. Na souši pak můžete hrát volejbal nebo golf.

Turistická vybavenost

Hotely v Sharm El Sheikhu se mohou pochlubit vysokou kvalitou, ať už jde o pětihvězdičkové areály nebo skromnější ubytování běžného standardu. Ve většině hotelů nechybí bazény a přidružené služby jako bary, sauny, masáže nebo lehátka a slunečníky. V centru pak najdete široké možnosti nakupování, banku či lékárnu. Pokud jde o lékařskou péči, přímo v Sharm El Sheikhu se nachází nemocnice, přičemž většina hotelů má navíc svého vlastního praktického lékaře.

Aktivity

Protože je Sharm El Sheikh velmi živé letovisko, není třeba se obávat nudy. Stačí si jen vybrat – noční zábava vč. diskoték a kasin, plavání v bazénu či v mořské vodě na pláži, vodní i suchozemské sporty, vyjížďky na koních či velbloudech, výlety do vzdálených míst za poznáváním historie či plavba v lodích s proskleným dnem, které umožňují pozorovat mořský svět bez nutnosti smočit tělo. A to stále není všechno. Co takhle vydat se za dobrodružstvím divočiny? Zdejší chráněné parky, jež zahrnují hory, pouště a oázy, jsou domovem řady zvířat, např. padesátky druhů plazů, řady šelem vč. divokých koček a leopardů, kozorožců nebo ptactev.

Kdo holduje nakupování, nechť vyrazí do obchůdků a na trhy. Typickým zbožím jsou šperky, kožené a textilní výrobky, koření a suvenýry. A protože jde o arabský typ kultury, nezapomeňte smlouvat! Jde o jakousi zavedenou tradici. 

Výlety

Bohatství Sharm El Sheikhu nespočívá jen v krásných plážích, luxusních hotelích a široké nabídce aktivit. Celý Egypt je doslova protkán jedinečnými místy, která rozhodně stojí za viděni, ať už jde o okolní resorty, národní parky, podvodní království, klášter sv. Kateřiny, hlavního město Káhiru, chrámy v Luxoru nebo Abu Simbel či slavné pyramidy v Gíze.

Tipy na hotel v letovisku Sharm El Sheikh

Reef Oasis Blue Bay Resort od 17 290 Kč se všemi poplatky

Krásný hotelový komplex Reef Oasis Blue Bay Resort na jedné z nejhezčích pláží v této oblasti s možností nádherného potápění a šnorchlování, 12 km od letiště v Sharm El Sheikhu, 10 km od centra Naama Bay.

1.

Amwaj Oyoun

Přímo u krásné písčité 600m dlouhé pláže, 400 m dlouhý korálový útes, vstup do vody přes molo (doporučujeme boty do vody). Cca 20 km od Naama Bay, cca 9 km od letiště v Sharm El Sheikhu. Nejbližší nákupní možnosti vzdáleny pouze několik minut chůze.

2.

Continental Plaza Beach Resort

Egypt - Sharm El Sheikh - Garden Reef. Hotel se nachází na jedné z nejkrásnějších potápěčských lokalit v zálivu Basha bay také nazývaný Garden Reef. Hosté mohou navštěvovat také pláž vedlejšího hotelu Continental Garden reef. Hotel je vhodný pro nenáročnou klientelu; hledající relaxační dovolenou i pro rodiny s dětmi. Do Naama bay a do Old Marketu vás zaveze hotelovy shuttle bus za poplatek.

3.

Fanara Resort od 18 390 Kč se všemi poplatky

Centrum SOHO Square cca 25 km - Živé centrum Naama Bay cca 10 km - Letiště Sharm El Sheikh cca 22 km

4.

Jolie Ville Golf & Resort od 16 190 Kč se všemi poplatky

Hotel Jolie Ville Golf & Resort se nachází v oblasti Um Marikha Bay a je zasazen do udržované vzrostlé zahrady. Milovníci golfu jistě ocení 18-ti jamkové golfové hřiště nacházející se v areálu. Tento resort je vhodnou volbou nejen pro aktivně strávenou dovolenou, ale stejně tak i pro relaxaci. Nedoporučujeme klientům se sníženou hybností.

5.

Sharm Grand Plaza od 19 290 Kč se všemi poplatky

Hotel Sharm Grand Plaza se nachází přímo na pláži ve vzdálenosti cca 20 km od centra Naama Bay. Vzdálenost na letiště je cca 10km. CK tento hotel často řadí pod letovisko Sharm El Sheikh.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 6. 7. 2019

Doporučuje

Skvělé!
Všechna hodnocení
--- • --- • ---
---