Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ras Om El Sid

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ras Om El Sid, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Ras Om El Sid

Ras Om El Sid spadá do známého egyptského regionu Sharm El Sheikh, jež se nachází na malebném rudomořském pobřeží Sinajského poloostrova. Letovisko, určené zvláště pro rodiny, láká své návštěvníky na neúnavné slunce, příjemnou pláž, teplou mořskou vodu, úchvatné podmořské scenérie a odpočinkovou atmosféru. 

Protože se na zdejším pobřeží nevyskytují vodní proudy a voda je příjemně teplá a průzračná, jsou  břehy zcela ideální k potápění a šnorchlování. Na odvážné čekají barevná hejna ryb, spousta korálů, vodní želvy, rejnoci, barakudy, žraloci a další pozoruhodní mořští tvorové.

Ras Om El Sid se stejně jako celý Egypt může pyšnit celoročním slunečním svitem s minimem srážek. Na vaší dovolené vás tedy nemůže překvapit nepříjemný déšť, chladné počasí nebo zatažená obloha. Tady svítí slunce celých 12 měsíců, přičemž letní teploty vystupují k tropickým hodnotám blízkým 40 stupňů, zimní se pak drží kolem příjemné dvacítky.

Pláže

Pláž v Ras Om El Sid je sice menších rozměrů a bývá často zaplněna rekreanty, kteří si zde užívají své vytoužené dovolené, koupají se v moři, opalují pokožku do bronzova a odpočívají, přesto patří k velmi oblíbeným a kvalitním. Pláž je dobře vybavena. Tvoří ji jemný písek a leží pod pobřežním útesem, na kterém jsou vystavěny hotely a další budovy. Podobně jako v ostatních letoviscích, i zde jsou v nabídce vodní sporty, především potápění, šnorchlování, windsurfing, výlety na lodích či člunech a také rybaření. Jen nedaleko na všechny příznivce objevování podvodních pokladů čeká národní park, jehož nemalá část se ukrývá pod hladinou moře a skýtá vzácné korály a další vodní živočichy. Potřebné vybavení a instruktáž poskytují potápěčská centra a některé hotely, které vítají jak zkušené potápěče, tak nováčky.

Turistická vybavenost

V místě je zajištěno ubytování v prvotřídních hotelích, z nichž většina disponuje vlastním bazénem s řadou atrakcí, bary, slunečníky a lehátky. V letovisku nakoupíte vše potřebné, včetně suvenýrů, a to na zdejším tržišti, případně se můžete vydat do okolních letovisek, například do Naama Bay nebo Sharm El Maya, které nabízejí širší škálu zboží. 

Ras Om El Sid - co tam?

Přestože byly zatím zmíněny převážně jen vodní aktivity, neznamená to, že na souši není nic, co by vás mohlo zaujmout. Ba právě naopak. Kousek od resortu se nachází chráněná oblast Ras Mohammed, která krom podmořského parku zahrnuje také poušť, hory a údolí, jež jsou domovem řady zvířat od gazel a kozorožců počínaje a plazi konče.

Výlety

Pokud chcete zažít trochu mystičnosti s nádechem posvátných příběhů, navštivte klášter svaté Kateřiny, kde údajně Mojžíš spatřil hořící keř a obdržel od Boha Desatero přikázání. Jestliže vystačí čas vyhraněný vaší dovolené na delší celodenní výlet, nenechte si ujít tajemné památky dávných věků, jakými jsou například chrám v Luxoru, pyramidy v Gíze nebo město Alexandria.

Alternativní názvy:

Ras Umm Sid, Ras Um Sid)

Tipy na hotel v letovisku Ras Om El Sid

Aqua Blue Sharm

Rozsáhlý hotelový komplex Aqua Blue Sharm, který je součástí řetězce hotelů Albatros, se skládá z moderně zařízeného hotelu, aquaparku a dlouhé promenády s obchody. Hotel Aqua Blue Sharm leží v oblasti Ras Om El Sid,  která je díky korálům vyhlášeným rájem pro potápěče. Na písečnou pláž s jedinečnou možností šnorchlování Vás dopraví hotelový shuttle bus. Hotel je ideální pro strávení příjemné rodinné dovolené.

1.

Reef Oasis Senses Resort

Rozsáhlý komplex dvou samostatných hotelů Reef Oasis Beach Resort a Reef Oasis Senses Resort je situován v krásné zahradě na vyvýšenině přímo nad 400 metrů dlouhou písečnou pláží v oblasti Ras Om El Sid. Přístup na pláž je cestou z kopce anebo po schodech. Oblast; ve které se tento hotel nachází; patří k jedné z nejkrásnějších v celém Sharm El Sheikhu. Korálový útes Templ Reef v těsné blízkosti pláže nabízí ideální podmínky pro potápění. Hotelu Reef Oasis Senses Resort je v těsné blízkosti aquaparku. Hotel Reef Oasis Senses Resort je vhodný pro páry i rodiny s dětmi, kterým umožní strávení nezapomenutelné dovolené. Velice pěkný a rozlehlý hotelový komplex s několika přízemními nebo patrovými budovami rozmístěnými v zahradě, s příjemnou atmosférou a kvalitními službami, se nachází přímo u pláže, a asi 2 km od Starého města. Do hlavního centra Naama Bay jezdí několikrát denně hotelový autobus (asi 15 minut jízdy).

2.

Iberotel Club Fanara

Rozlehlý hotel Iberotel Club Fanara se nachází v oblasti Ras Om El Seid, 2 km od centra starého Sharmu, 8 km od Naama Bay a cca 21 km od mezinárodního letištěv Sharm El Sheikhu. Hotel leží přímo u písečné pláže s nádherným korálovým útesem.

3.

Falcon Hills

Falcon Hills, hotel rodinného typu s přátelskou atmosférou se nachází v oblasti Ras Um Sid Plateau ve zvýšené poloze na náhorní plošině, v bezprostřední blízkosti sesterského hotelu Falcon Inn Viva. Hotel zajišťuje zdarma dopravu hotelovým shuttle busem na pláž i večerní dopravu do obchodního a společenského centra Naama Bay. Vzdálenost od letiště je 17 km.

4.

Verginia Sharm

Menší hotel skládající se z několika dvoupatrových bloků je situován v zahradě na vyvýšeném místě v oblasti Ras Om El Sid. Pláž je od hotelu Verginia Sharm vzdálena asi 2 km; na pláž Vás doveze v pravidelných intervalech zdarma hotelový minibus. Do centra Naama Bay se dostanete zdarma hotelovým minibusem. Hotel Verginia Sharm  je vhodný pro klidnou dovolenou.

5.

Coral Hills Resort

Hotelový komplex Coral Hills Resort s příjemnou atmosférou je umístěn v několika budovách v upravené zahradě, 7 km od centra Sharm El Sheikhu,  20 km od letiště a 28 km od známého Národního parku Ras Mohamed. Do centra letoviska je zajišťována doprava hotelovým shuttle busem zdarma.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---