Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Safaga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Safaga, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Safaga

Safaga je malé přístavní městečko, které leží nedaleko Makadi, asi 50 kilometrů jižně od Hurghady. Dělí se na dvě části – na přístav a turistickou část s hotely a bungalovy. Obě části oplývají klidnou a uvolněnou atmosférou a nejsou ještě příliš zasaženy masovou turistikou. Můžete si tu tedy užít příjemnou a ničím nerušenou dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Pláže

Dlouhé písečné pláže, nádherně čisté moře a neuvěřitelně pestrý podmořský život – to jsou hlavní lákadla Safagy. Milovníci potápění v tomto resortu najdou učiněný korálový ráj, plný tisíců ryb a dalších vodních živočichů. Koupání v okolí Safagy navíc blahodárně působí na pleť a celý organismus, neboť voda je tu bohatá na minerální látky. A léčivé jsou i místní vzácné prameny.

Začínající windsurfaři si jistě budou pochvalovat stálý a klidný vítr, jenž tvoří ideální a bezpečné podmínky právě pro tento sport. Rodiny s dětmi potěší pro Egypt nepříliš obvyklý klid na plážích, které ani v sezoně nejsou přeplněné, a je proto snadné uhlídat své ratolesti při hrách v písku a vodních radovánkách.

Turistická vybavenost

Noční život je též spíše klidnější. Hlavní promenáda je lemována menšími obchůdky, útulnými kavárničkami a rodinnými restauracemi, ve kterých můžete ochutnat místní speciality, připravované převážně z ryb.

Výlety

Safaga je ideálním výchozím bodem pro výlety a objevování starobylých památek. Vydat se můžete do východní pouště ke klášterům Pavla a Antonína, s průvodcem k ostrůvku Tobia nebo ke starému lomu Mons Claudianus. Díky dávným tažením Římanů se dá vyrazit k románské pevnosti, bývalému vězení pro zajatce. V chrámu, starém dva tisíce let, jsou dodnes k vidění kamenné dílny, noclehárny nebo lázně. Dominantou pevnosti je mohutný sloup, který váží téměř 200 tun. Bílá skvrnitá žula, se kterou se zde setkáte téměř na každém kroku, byla odtud kdysi dovážena až do Říma, Neapole a dalších významných měst jako základní stavební materiál.

Bez větších potíží se ze Safagy dopravíte lodí také do sousední Saúdské Arábie nebo Jordánska.

Tipy na hotel v letovisku Safaga

Magic Life Kalawy Imperial

Hotelový komplex leží přímo u krásné přírodní zátoky, která má výborné podmínky pro milovníky potápění a šnorchlování. Hotel je umístěn na velmi klidném místě, cca 30 km od Safagy. Vzdálenost od letiště v Hurghadě je cca 90 km.

1.

Lotus Bay Safaga

Hotelový komplex leží přímo u písečné pláže se sprchami (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma) v severní části letoviska Safaga, do centra Safagy je to cca 5 km. Nejbližší nákupní možnosti jsou cca 100 m do hotelu. Letiště v Hurghadě je vzdáleno cca 50 km.

2.

Shams Safaga Resort od 12 590 Kč se všemi poplatky

Hotel Shams Safaga leží přímo na krásné písečné pláži. Město Safaga je vzdáleno přibližně 5 km. Hotelový komplex skládající se z hlavní budovy a několika bungalovů situovaných v krásné upravované zahradě přímo u široké, písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Ve vzdálenosti cca 200 m od břehu se v moři nachází krásný korálový útes. Hotel Shams Safage doporučujeme i milovníkům surfování, pro něž jsou zde velmi dobré podmínky.

3.

Menaville Resort

Nákupní možnosti cca 100 m od hotelu Menaville Resort, letiště Hurghada cca 55 km.

4.

Solymar Paradise Beach

Menší hotel Solymar Paradise Beach složený z hlavní budovy a bungalovů umístěných v zahradě se nachází přímo u písečné pláže na okraji letoviska Safaga, 50 km od letiště Hurghada a 65 km od centra Hurghady. Díky klidnějšímu prostředí je hotel vhodný především pro páry a rodiny s malými dětmi, které netouží po rušných resortech plných aktivit a zábavy.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---