Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Makadi Bay

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Makadi Bay, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Makadi Bay

Makadi Bay, letovisko složené z několika luxusních hotelových komplexů postavených v numibijském orientálním stylu, leží 30 kilometrů jižně od Hurghady. Je ideálním místem ke strávení nadstandardní rodinné dovolené plné slunce, vodních radovánek a aktivní zábavy. Tato oáza klidu a zeleně uprostřed pouště nabízí vše, co si jen návštěvníci a jejich děti mohou přát.

Pláže

Místní pláže jsou učiněným rájem pro milovníky koupání, potápění a šnorchlování. Voda i čarokrásné korálové útesy jsou tu dokonale čisté a nabízejí tak nezapomenutelnou podívanou všem, kdo se rozhodnou prozkoumat tajná zákoutí mořského světa. Samozřejmostí jsou také ostatní vodní sporty jako windsurfing nebo vodní lyžování. Pláže jsou přírodní, ale svědomitě udržované, písek na nich je čistý a zářivě bílý. Příjemnou změnou po celodenním koupání pak může být například návštěva nově vybudovaného golfového hřiště, tenisových kurtů nebo hřišť pro plážový volejbal.

Makadi Bay - turistická vybavenost

Rekreační oblast Makadi Bay byla vybudována čistě pro potřeby turistického ruchu, nemá tedy žádné historické jádro. Restaurace, obchůdky a bohatý noční život tu naleznete přímo v hotelových areálech nebo v uměle vytvořeném centru Madinat, na které navazují dvě velmi živé ulice. Zde můžete okusit místní kulinářské speciality, pobavit se v barech a na diskotékách nebo nakupovat. Makadi Bay nabízí také vysoký standard doplňkových služeb, jako je banka, směnárna, internetová kavárna nebo lékařská ordinace, připravená pomoci s případnými zdravotními nesnázemi 24 hodin denně.

Výlety

Především rodiny s dětmi jistě ocení možnost účastnit se pravidelných projížděk po okolí na koních nebo přátelských velbloudech, kteří je bezpečně provedou zlatými písečnými dunami. Méně odvážní jedinci se mohou do vyhřátého písku vydat po svých. Místní pláže nejsou ohraničeny ploty ani jinými zábranami, je tedy bez potíží možné procházet se při západu slunce po břehu moře a objevovat krásy odlehlejších částí zálivu.

Z Makadi Bay je dále možné vyrazit na bezpočet delších výletů po okolí, a to jak po souši, tak po moři. Nejoblíbenějším cílem takových vyjížděk je jistě orientální město Hurghada, do kterého jezdí hotelové autobusy několikrát denně. Doprava mezi jednotlivými hotely je zajištěna dětmi velmi oblíbeným vláčkem.

V okolí se nachází také několik zajímavostí, například hora Anfish, která vám poskytne nádherný výhled do celého kraje. Na delší výlet pak se můžete vydat za památkami památky jako chrám v Luxoru, Údolí králů či Abu Simbel. Hodně vzdálená místa, která ale také rozhodně stojí za to vidět, jsou slavné pyramidy v Gíze a hlavní město Egypta Káhira.

Tipy na hotel v letovisku Makadi Bay

Stella Makadi & Spa

Hotel Stella Makadi & Spa se nachází na klidném místě v Makadi Bay, cca 50 m od pláže s hrubým pískem, barovým servisem a sprchami. Pro vstup do moře je hostům k dispozici molo, doporučujeme obuv do vody. Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma. U hotelu je autobusové spojení do centra Hurghady (cca 35 km) a na letiště cca 30 km.

1.

Solymar Makadi Sun

Hotel Solymar Makadi Sun poblíž soukromé pláže se nachází v letovisku Medinet Makadi, cca 30 km od Hurghady a letiště, je zdejším nejmenším z 8 hotelů. Letovisko zahrnuje kromě hotelů 80 obchodů, 4 restaurace, diskotéku, fitness kluby a nově otevřený aquapark se 46 skluzavkami – Madinat Aquapark.

2.

Stella Makadi Garden

Hotel Stella Makadi Garden leží asi 15 minut chůze od pláže a nedaleko hotelu Stella Makadi Resort & Spa v oblasti Makadi Bay. Hotel, který je obklopen nádhernou zahradou, disponuje 744 pokoji. Hosté hotelu Stella Makadi Garden mohou využívat vybavení a některé služby hotelu Stella Makadi Resort & Spa a naopak.

3.

Aquaviva

Nejbližší nákupní možnosti jsou cca 25 km od hotelu Aquaviva v letovisku Madadi Bay. Letiště Hurghada cca 35 km.

4.

Makadi Oasis Resort & Club od 11 090 Kč se všemi poplatky

Nákupní možnosti, restaurace a bary jsou cca 100 m od hotelu Makadi Oasis Resort & Club. Obchodní a nákupní centrum Senzo Mall je cca 15 km od hotelu. Letiště Hurghada cca 30 km.

5.

Serenity Fun City & Aqua Park od 14 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Serenity Fun City & Aqua Park se nachází v komplexu Serenity Makadi Bay, který leží na klidném místě v oblasti Makadi Bay, u písčito-oblázkové pláže (molo) a barovým servisem (vstup do vody je tvořen korálovým podložím, které se po cca 50 m svažuje do hloubky). Je situován ve druhé řadě a od pláže oddělen sesterským hotel Serenity Makadi Heights. Pláž je vzdálená od recepce hotelu cca 500 m a jezdí na ní zdarma autobus. Do centra Hurghady je to cca 36 km a na letiště cxca 30 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---