Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ain El Soukhna

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ain El Soukhna, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Ain El Soukhna

Nedávno vybudované moderní rekreační středisko Ain El Soukhna, jehož arabský název v češtině znamená „horký pramen”, se díky své vynikající poloze stalo velmi oblíbeným cílem dovolené při egyptském pobřeží Rudého moře. Leží totiž jen necelých 140 km od hlavního města Káhiry, což z něj činí dovolenkovou lokalitu v nejkratší vzdálenosti od egyptské metropole. Proto se zdejším písčitým břehům přezdívá „Káhirská pláž”. Od Suezu je oblast vzdálena dokonce jen asi 60 km, a tak nabízí příjemné a snadno dostupné útočiště všem, kteří si chtějí odpočinout od ruchu města a vychutnávat svěží přímořskou atmosféru. Z Káhiry sem trvá cesta autem či autobusem jen asi 1,5 až 2 hodiny, a tak se Ain El Soukhna stává častým objektem zájmu turistů, kteří přijíždějí alespoň na jednodenní výlet, případně na víkend. Je tu proto stále živo a dlouhá chvíle rozhodně nepřichází v úvahu.

Pláže

V jednom z nejmladších letovisek Egypta (výstavba započala na konci 90. let) čeká na rekreanty malebná písčitá pláž s modrozelenou mořskou vodou a jen mírně se svažujícím přístupem do moře. Tato skutečnost potěší nejvíce děti, neplavce a plavce málo zkušené. O poznání méně nadchne milovníky potápění, neboť příliš mělká voda dostačuje jen na šnorchlování. Přesto je dno dosti bohaté na mořské živočichy a korály, a proto i některé hotely zapůjčují potřebné vybavení. Ain El Soukhna ale rozhodně nepatří k vyhledávaným cílům potápěčů; jde spíše o rekreační zpestření dovolené. Pláže jsou udržované, rozhlehlé, jejich povrch má zlatavou barvu a je příjemně jemný.

Ain El Soukhna - turistická vybavenost

Letovisko má připravenu širokou škálu ubytovacích možností – od bungalovů a soukromých vilek po hotelové komplexy. Výjimkou není ani pětihvězdičkový luxus. Nechybí zařízení typu bazén, tělocvična, fitness, dokonce ani golfové hřiště nebo zázemí pro živá vystoupení či noční show. Děti využijí hřiště, dětská brouzdaliště a možnost vyzkoušet některé vodní sporty. K dispozici je řada restaurací, barů, kaváren a obchůdků.

Co v Ain El Soukhna ?

Resort Ain El Soukhna je vyhledáván především těmi, kteří upřednostňují klidnou, pohodovou a ničím nerušenou dovolenou, převážně soustředěnou na letní radovánky v mořské vodě či v bazénu, a kteří občas rádi vyrazí na výlet za historií nebo poznáváním exotiky. Samotné letovisko navazuje na původní přístav a nenese klasickou formu přímořského městečka, jako je tomu u jiných resortů. To mu ale rozhodně neubírá na kráse.

Výlety a okolí letoviska

Charakter krajiny a skutečnost, že Egypt je doslova protkán historickými památkami, zajímavé výlety za poznáním se doslova nabízejí. V oblasti se nacházejí dva nejstarší kláštery na světě – klášter sv. Antonína a klášter sv. Pavla. První jmenovaný prý ukrývá ostatky samotného sv. Antonína, který byl průkopníkem mnišství. Kláštery jsou přístupné a lze v nich spatřit mnohé – knihovny se sbírkami vzácných rukopisů, nástěnné malby, zahrady, historické opevnění a další.

Z Ain El Soukhna lze též vyrazit na túru do hor přetnutých kaňony, podívat se na skutečnou poušť, navštívit okolní oázy nebo zažít zdejší safari. Na delší výlet vydá cesta do Sharm El Sheikhu, odkud se dá vyrazit do kláštera sv. Kateřiny a na horu Sinaj. Spatřit na vlastní oči můžete také Suezský průplav nebo se vypravit do Káhiry, Gízy či řady dalších míst za záhadami starověkých faraonů a jejich slavných hrobek a paláců.

Alteranativní názvy:

Ain Sukhna, Ain Sokhna, Ein Soukhna, El-Soukhna, Ain El-Sokhna, El Ain El-Sokhna

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---