Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ras Um El Seid Hils

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ras Um El Seid Hils, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Ras Um El Seid Hils

Prázdninový resort Ras Um El Seid Hils najdou všichni milovníci dovolenkové kombinace slunce – moře – zábava v blízkosti těch nejpopulárnějších pláží a letovisek známé oblasti Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově. Tento výběžek pevniny je omýván vodami Rudého moře, které v celém podvodním regionu hostí velké množství unikátních živočichů od korálů přes vodní rostliny až po mořskou zvířenu. Proto je toto místo, stejně jako další v okolí, magnetem pro ty, kdo s nadšením objevují tajemství podmořského světa.

V rekreačním středisku Ras Um El Seid Hils panuje příjemná, uvolněná letní atmosféra, a to nejen během hlavní sezony, ale po celý rok, neboť egyptské klima prakticky nezná zimu ani časté srážky. Teploty v letních měsících blížící se čtyřicítkám nejsou výjimkou (při teplotě vody krásných 28 stupňů), na jaře a na podzim bývají kolem třiceti stupňů a v zimě padají na hodnotu kolem 20 °C. Díky velkým horkům je proto léto ideální k tropické plážové dovolené a koupání v moři či potápění, zimní období s nižšími teplotami pak k výletům a poznávání egyptských památek.

Turistická vybavenost

Škála ubytování v Ras Um El Seid Hils je široká a vybere si opravdu každý. Náročnější rekreanti spočinou v luxusu čtyřhvězdičkových hotelů s bazény a nadstandardními službami (vč. wellness služeb, masáží, kosmetických salonů nebo sauny), ti skromnější využijí nabídky zařízení rodinného typu, vilek či apartmánů.

Pláže

Pláži v místě se říká Diamantová, lemují ji palmy a pokrývá jemný písek. Je snadno dostupná z hotelů, z nichž většina má vyhraněn určitý její úsek pro své hosty. K dispozici jsou již tradičně lehátka, slunečníky a občerstvení.

Tato pláž však není zdaleka jedinou v okolí Ras Um El Seid Hils. Letovisko se totiž nachází v oblasti Sharm El Sheikh, která na zhruba 40 kilometrech pobřežního pásu sdružuje hned několik velmi zajímavých pláží, zátok a resortů, jmenovitě například Naama Bay, Sharks Bay, Nabq Bay nebo Sharm El Maya. Není tedy nic snazšího než vyrazit do některého z těchto míst a užívat specifičnosti každého jednotlivého z nich. 

Aktivity

Pravděpodobně nejoblíbenější aktivitou vedle slunění, odpočinku na pláži a koupání v moři je potápění, případně šnorchlování. Celé mořské dno je protkáno pásy korálů, které poskytují útočiště mnoha druhům pozoruhodných živočichů. Se vším potřebným pomohou a poradí specializované školy a centra (některé provozovány hotely), a to ať už jste nesmělými začátečníky nebo již zkušenými potápěči. Kdo preferuje ještě přímější kontakt s mořskými tvory, může se vydat na rybářskou výpravu a sám něco ulovit. Naopak ti, které ani dobrodružné ponory ani rybolov nelákají, nechť zkusí třeba windsurfing.

Vodními sporty však výčet aktivit, které lze provozovat v Ras Um El Seid Hils, rozhodně nekončí. K dispozici jsou i ty suchozemské, jako plážový volejbal, tenis klasický nebo stolní, minigolf či kulečník. Nechybí ani fitness centra a posilovny.

Výlety

Ras Um El Seid Hils je ideálním výchozím bodem k pořádání výletů, ať už jen odpoledních nebo celodenních. Nedaleké letovisko Naama Bay láká své návštěvníky na možnosti nákupů, lahodné pokrmy v restauracích a noční zábavu. Více času je potřeba si vyhradit v případě, že se rozhodnete objevovat sinajskou krajinu. Můžete se vydat do pouště a hor v džípu nebo na čtyřkolce, eventuálně v romantickém stylu na hřbetu velblouda či koně. Můžete tam dokonce strávit tajuplnou noc v beduínském stanu s tradičními pokrmy a originální kulturou. Za četnými historickými památkami vyrazte do hlavního města Káhiry, Luxoru, Abu Simbelu nebo do kláštera sv. Kateřiny.

Alternativní názvy:

Om El Sid Hill, Om el Sid Hill

Tipy na hotel v letovisku Ras Um El Seid Hils

Mexicana Sharm Resort

Hotel Mexicana Sharm Resort  se nachází v oblasti Ras Um El Seid Hills a má dvě pláže; písečnou pláž „Mexicana” a pláž „Palma“ s korálovým podložím (vstup do moře přes molo). Na obě pláže jezdí několikrát denně zdarma hotelový minibus´(cca 15 minut jízdy). Nejbližší nákupní možnosti cca 600 m od hotelu. Na letiště je to cca 15 km a do centra Naama Bay cca 6 km.

1.

All Seasons Badawia

Hotel All Seasons Badawia se nachází v oblasti Ras Um El Seid Hills, která je ideální pro potápění. Hotelová písečná pláž „Tarassena 2“ je vzdálena cca 10 minut jízdy minibusem, který vás tam dopraví zdarma několikrát denně. Do centra Naama Bay je to cca 6 km a na staré tržiště cca 4 km. Letiště je vzdáleno cca 25 km.

2.

Shores Golden

Hotel Shores Golden se nachází v oblasti Um El Seid Cliff, 600 m od pláže, 15 km od letiště, 7 km od Naama Bay.

3.

Monte Carlo Resort & Spa od 17 990 Kč se všemi poplatky

Nákupní možnosti, restaurace a bary jsou cca 100 m od hotelu Monte Carlo Resort & Spa. Centrum městečka Naama Bay je cca 7 km. Letiště Sharm El Sheikh cca 20 km.

4.

Shores Aloha od 13 790 Kč se všemi poplatky

Hotel Shores Aloha leží v rozsáhlé tropické zahradě, přímo u písečné pláže v oblasti Um El Seid Cliff. Centrum letoviska Sharm El Sheikh, Naama Bay je vzdáleno 7 km. Hotel je vzdálen cca 15 km od letiště.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---