Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

El Gouna

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili El Gouna, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
17 690 Kč

Letovisko El Gouna

Letovisko El Gouna kdysi bývalo malým rybářským přístavem. Dnes je to však luxusní turistický komplex s bohatou nabídkou hotelů a služeb té nejvyšší kvality. Tato romantická oblast, vystavěná v tradičním egyptském stylu (členité uličky, bazary, umělecké galerie), se dělí na dvě části. Původní centrum Kafr El Gouna, kde žijí místní obyvatelé, je příjemným prostorem k setkávání starodávné kultury s čilým turistickým ruchem. Okolní části, celé vystavěné na skupině ostrůvků obklopených překrásnou umělou lagunou, jsou určeny výhradně turistům a jejich ničím nerušené relaxaci.

Pláže

Stejně jako v celém Egyptě, i v El Gouna si můžete do sytosti užívat báječného potápění a šnorchlování. Specializovaná potápěčská centra vás naučí všemu, co je při objevování fascinujícího podmořského světa zapotřebí. Potápět a koupat se můžete v průzračně čistých lagunách, kam vás z každého hotelu dopraví pravidelně vyplouvající lodičky, nebo na nedalekém ostrově Giftun. V přístavu, dříve sloužícím jen místním rybářům, dnes můžete obdivovat obrovské luxusní jachty, jejichž krása a okázalost nejlépe vyniká večer při romantickém osvětlení.

El Gouna - turistická vybavenost

El Gouna je učiněným rájem nákupů. Najdete tu široký výběr zboží od luxusních butiků se značkovým oblečením přes outlety se světovou i místní módou až po tradiční egyptské výrobky a suvenýry. Také ostatní služby jsou na špičkové úrovni a zahrnují vše, co by jen mohl náročný návštěvník žádat. K dispozici jsou bary, restaurace, kavárny, nepřeberné množství klubů a diskoték, internetové kavárny, banky a směnárny, lékárna a velmi kvalitně vybavená nemocnice. El Gouna má též své vlastní soukromé letiště. Noční život se odehrává především v centru kolem hlavní promenády a je velmi divoký a živý.

Výlety

El Gouna leží pouhých 25 kilometrů od letoviska Hurghada, do které se můžete pravidelnou autobusovou linkou vydat za nákupy a typicky egyptskou atmosférou. Samozřejmostí je nabídka výletů do turisty nejvyhledávanějších míst, jako je Káhira, Luxor nebo pyramidy v Gíze. Jako praví Egypťané se můžete cítit při výletech do pouště na hřbetu velblouda. Milovníci golfu jistě ocení úchvatné mistrovské hřiště Steigenberger Golf Resort, jež se nachází přímo v El Gouna. Toto hřiště, navržené Genem Batesem, je vhodné jak pro náročné profesionály, tak pro úplné začátečníky. Komu by se snad hra nedařila, ten jistě zažene chmury pohledem na fascinující okolí hrací plochy, které je obklopené tyrkysovou lagunou a pouštní krajinou.

Video z letoviska

A zde je z El Gouna krátké video. Je od egyptského portálu El Gouna.

Video

Tipy na hotel v letovisku El Gouna

Three Corners Rihana Inn od 17 490 Kč se všemi poplatky

Členitý hotelový komplex Three Corners Rihana Inn vystavěný v tradičním architekonickém stylu, složený z hlvaní budovy a několika postranních bungalovů rozprostřených kolem bazénu, je umístěný v letovisku El Gouna, přímo na písečné pláži, 25 km od letiště v Hurghadě. Hotel je součástí hotelu Rihana Resort****De luxe, jehož zařízení mohou klienti využívat. Vhodné pro klienty všech věkových kategorií.

1.

Festival Riviera Resort

Nově postavený hotel Festival Riviera Resort se nachází 20 km severně od mezinárodního letiště v Hurghadě, 15 km od centra a 10 km od letoviska El Gouna, přímo na pláži.

2.

Sheraton Miramar Resort

Hotel Sheraton Miramar se nachází přímo u moře s 5 vlastními plážemi, z toho 2 s přímým vstupem do moře. Na plážový ostrov Zeitouna Beach se dostanete pohodlně pěšky. Centrum města El Gouna je ve vzdálenosti přibližně 2 km a pravidelně sem jezdí shuttle bus. Hotelový komplex Sheraton MIramar skládající se z několika bloků situovaných na 9 ostrůvcích, které jsou spojeny mosty přes lagunu, je situován přímo u písčité pláže. Luxusní hotelový komplex poskytne svým hostům veškeré služby k zajištění jejich pohodlí a příjemného prožití dovolené.

3.

Club Paradisio od 17 690 Kč se všemi poplatky

Velmi oblíbený prostorný resort Club Paradisio ležící v letovisku El Gouna několik kilometrů severně od Hurghady těží ze své polohy na pěkné písečné pláži; široké nabídky sportovních a relaxačních možností a blízkého golfového hřiště s osmnácti jamkami. Je vhodný pro rodiny s dětmi; milovníky potápění a šnorchlování; ale i pro náročnější klientelu.

4.

Panorama El Gouna

Krásný hotel Panorama El Gouna se nachází na malém poloostrově v lokalitě El Gouna v Hurghadě. Přímo u hotelu Panorama El Gouna je laguna s pláží, se slunečníky a lehátky zadarmo. Na pláž Zeytuna na otevřené moře jezdí každou hodinu lodička. Hotel Panorama El Gouna se skládá z několika dvoupatrových budov - bungalovů a z hlavní budovy. El Gouna je malé, klidné městečko, kde naleznete obchody, restaurace, kavárny i diskotéky, je tedy velmi vhodné pro klienty, kteří nemají rádi rušná, přeplněná letoviska.Hotel Panorama se skládá z hlavní budovy, ve které naleznete recepci a restauraci, ze čtyř dvoupatrových bloků a z tzv. vodních vilek. Některé z nich nabízejí přímý vstup z terasy do vody; jiné jsou situovány nad jezírkem.  Hotel Panorama El Gouna leží v zahradě, 1 km od centra města El Gouna a 30 km od letiště v Hurghadě.

5.

Panorama Bungalows Resort El Gouna

Centrum El Gouna cca 500 m od hotelu Panorama Bungalows Resort El Gouna. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny v El Gouně. Letiště Hurghada cca 30 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---