Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nuweiba

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Nuweiba, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Nuweiba

Nuweibě, arabsky „bublajícím pramenům“, se často přezdívá „Perla zálivu Aqaba“. Toto krásné beduínské městečko leží na pobřeží Jižního Sinaje mezi oblastí Dahab a městem Tabou. Toto místo se dříve rozvíjelo jen velmi pomalu. V 80. letech jej však objevili zahraniční investoři a začali zde budovat hotely všeho druhu, od skromnějších rodinného typu až po luxusní stavby, jež lákají každoročně i ty nejnáročnější turisty k odpočinku v pohodlí a přepychu. Město se skládá ze tří částí: přístavu, centra města s bazarem, obchůdky a restauracemi a z Tarabinu, beduínské části, ve které je možné obdivovat ruiny turecké pevnosti, husté palmové háje nebo jiskřivou zátoku.

Pláže

Nuweiba je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Moře je tu čisté a skrývá nesmírně bohatý podmořský život. Obdivovat můžete pestrobarevná rybí hejna a úchvatné korály. Největší nadšenci se mohou vydat k Jižní zátoce, Ďáblově hlavě nebo autem do Ras Shaitan. Koho omrzí potápění, ten se může na rozlehlých písčitých plážích věnovat například beach volejbalu a dalším obvyklým kratochvílím. Pro odpočinek po horkém dni jsou jako stvořené restaurace lemující pláže. Mnohé z nich jsou zařízeny v tradičním beduínském stylu – k posezení v nich lákají typické tkané koberečky a arabské polštáře.

Nuweiba - turistická vybavenost

Ti, kdo si letní dovolenou nedovedou představit bez nakupování suvenýrů a dárečků pro své blízké, si jistě užijí tradiční bazary v centru města nebo v beduínské části Tarabin. Kromě tradičního zboží, které je zde o poznání levnější než ve větších městech, můžete obdivovat také například ruční práce beduínů – výrobky ze stříbra nebo ručně tkané koberce.

Dobře najíst se dá jak v hotelových restauracích s obvyklým turistickým menu, tak v místních zařízeních nebo stáncích s rychlým občerstvením či rybami, čerstvě vytaženými z Rudého moře. Hlučné bary a diskotéky v Nuweibě nenajdete a alkohol je možné zakoupit jen v licencovaném obchodě. Nuweiba je proto velmi vhodným místem ke klidné rodinné dovolené s malými dětmi.

Výlety

Dobrodružnější povahy toužící po romantice budou nadšeny z exotického okolí, které obklopuje Nuweibu. Toto město je ideálním výchozím bodem pro pěší túry do hor a pouště a výlety na velbloudech nebo v safari džípech. Přátelští beduíni ochotně provedou návštěvníky bizarní skalní krajinou (např. Barevným údolím, jež fascinuje hrou barev a stínů), oázami a horskými cestami. Náročnější výletníky jistě uspokojí možnost navštívit velká města Tabu, Sharm El Sheikh, Petru, přístav Eilat, Jeruzalém nebo pohádkovou Káhiru. Přibližně hodinu a půl zabere na motorovém člunu cesta do sousedního Jordánska.

Tipy na hotel v letovisku Nuweiba

Hilton Nuweiba Resort

Hotelový komplex Hilton Nuweiba Resort skládající se z patrových bloků a bungalovů je situován ve vzrostlé zahradě přímo u krásné písčité pláže (vstup do moře s drobnými kamínky) v oblasti Nuweiba. Díky krásné pláži a klidnému prostředí je tento hotel jako předurčen pro relaxační dovolenou a pro rodiny s dětmi.

1.

Helnan Nuweiba

Hotelový komplex Helnan Nuweiba se rozkládá v krásné zahradě u písečné pláže v letovisku Nuweiba. Skládá se z přízemních budov s terasou a nabízí klidné prostředí pro relaxační dovolenou naplněnou koupáním a šnorchlováním. Ideální pro nenáročné klienty. Jedinečná potápěčská lokalita v Sinajském Národním parku v Abu Galum se nachází ve vzdálenosti pouhých 30 km.

2.

Elaria Nuweiba

Hotelový komplex Elaria Nuweiba skládající se z několika jednopatrových budov se nachází přímo u písečné pláže v letovisku Taba - Nuweiba. Hotel je ideální ke strávení relaxační dovolené. Oblast ve které se hotel nachází se vyznačuje bohatým podmořským životem. Hotel doporučujeme nenáročným klientům hledajícím klidnou dovolenou.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---