Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Taba

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Taba, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Taba

Letovisko Taba je celoročně oblíbeným místem pro klidné rodinné dovolené, prázdniny plné zábavy a sportu pro skupinky mladých lidí i romantické chvilky milenců a novomanželů. Taba leží v v oblasti Sinajský poloostrov v nejsevernější části riviéry na březích Rudého moře a vyznačuje se především nádhernou přírodou, která překvapí svou pro Egypt poměrně neobvyklou svěžestí, pestrostí a barevností.

Pláže

Pláže v Tabě jsou jako stvořené pro malé i velké milovníky vodních radovánek. Malí budou nadšeni jemným zlatavým pískem, který přímo vybízí ke stavění pohádkových hradů; větší děti a dospělí mohou zase vyzkoušet nepřeberné množství „mokrých” sportů, jako jsou vodní lyže nebo surfování. Díky průzračně čistému moři je Taba ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou totiž můžete obdivovat tisíce druhů vodních živočichů a úchvatné pestrobarevné korály. Výhodou místních pláží je mnohem větší klid a soukromí než na přeplněném pobřeží v jiných oblastech.

Turistická vybavenost

Protože je Taba jedním z nejluxusnějších letovisek v Egyptě, nikdo se nemusí obávat, že by tu nenašel dostatek příležitostí k nakupování a zábavě. Přes den lze využít bohaté nabídky služeb všeho druhu, nakupovat suvenýry, dárečky a luxusní zboží z Egypta i ze světa. Večer se můžete pobavit v barech, kavárnách a restauracích, které připravují vždy čerstvá jídla výtečné chuti. Přímo v hotelových komplexech je noční život velmi pestrý. Kromě obvyklé zábavy je možné si odpočinout při různých představeních, tanečních vystoupeních a jiných akcích připravených místními obyvateli jen pro vás.

Výlety

Oblast Taba je skvělým výchozím bodem pro výlety všeho druhu. Je možné se odsud vypravit dokonce do tří dalších států – Izraele, Jordánska a Saúdské Arábie. Prohlédnout si tak můžete například podmořskou observatoř a delfinárium v přístavu Eilat, Zeď nářků v Jeruzalémě nebo bájné skalní město Petra. Koho více láká vnitrozemí, ten může navštívit krásný klášter svaté Kateřiny, posvátnou horu Sinaj nebo rezervaci v blízkém resortu Taba Heights, kde jsou stále k vidění kromě neuvěřitelně krásné přírody také plameňáci, volavky nebo majestátní orli.

Tipy na hotel v letovisku Taba

Mövenpick Resort Taba

Moderní, velice pěkný a rozlehlý  hotelový komplex Mövenpick Resort Taba nabízející ubytování a služby na vysoké úrovni je zasazen do pěkné udržované zahrady přímo u písčité pláže v oblasti Taba. Pouze kilometrová vzdálenost od izraelských hranic vybízí k návštěvě této zajímavé země. Hotel doporučujeme rodinám s dětmi i párům; kteří hledají na své dovolené relaxaci a pohodu. Hotel patří k nejlepším hotelům v této oblasti a uspokojí i náročnější klienty. Transfer z letiště trvá asi 40 minut.

1.

Bayview Resort Taba Heights od 22 159 Kč se všemi poplatky

Vstupní hala, recepce, směnárna, výtahy, hlavní restaurace, 2 à la carte restaurace, 2 bary, plážový bar, bar s vodní dýmkou (není součástí all inclusive), konferenční místnosti, WiFi v areálu hotelu zdarma; za poplatek půjčovna aut, kadeřnictví. Terasa na slunění s bazény (1 v zimě částečně vyhřívaný), dětské brouzdaliště se skluzavkou; lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

2.

Hilton Taba

Hotel Hilton Taba poskytující služby na vysoké úrovni se nachází v oblasti Taba u hranic s Izraelem a nabízí svým hostům překrásný výhled na moře a horský masiv. Hotel je doporučován především klientům; kteří chtějí navštívit sousední Izrael i těm; kteří vyhledávají služby na velmi dobré úrovni.

3.

Solymar Sea Star

Hotelový komplex Solymar Sea Star se nachází 300m od krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, pravidelná doprava je hotelem zajišťována zdarma. Cca 30km od letiště v Tabě, na klidném a tichém místě a nedaleko od jedné z nejhezčích pláží v této části Egypta.

4.

Intercontinental

Luxusní hotelový komplex Intercontinental se zajímavě řešeným bazénovým komplexem se nachází přímo u dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře (místy s oblázky, v moři možnost výskytu skalnatých plat, doporučujeme boty do vody). Hotel leží v letovisku Taba, v těsné blízkosti golfového hřiště a patří mezi nejlepší hotely této oblasti. Luxusní hotel s výborným servisem a výhodnou polohou uspokojí i náročné klienty. Blízkost 18jamkového golfového hřiště ocení i příznivci golfu. Vhodný též ke konání konferencí, kongresů či různých firemních akcí.

5.

Radisson Blu Resort

Hotelový komplex Radisson Blu se službami na vysoké úrovni je situovaný přímo u písečné pláže (v moři možnost výskytu skalnatých plat, vstup do moře také možný po molu, doporučujeme boty do vody) v Tabě. Hotelový komplex Radisson Blu je citlivě zasazen do pěkné udržované zahrady. Skládá se z hlavní budovy a z několika patrových bloků. Hotel Radisson Blu je určen pro relaxační dovolenou kombinovanou se sportovními aktivitami.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---