Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Dahab

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Dahab, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Dahab

Půvabné městečko Dahab leží u Rudého moře na jihovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova. Skládá se ze dvou zcela rozdílných částí. Jižní část města se vyvinula z původní beduínské rybářské vesnice, je plná tradičních hliněných domků a pasoucích se stád. Jejím centrem je nábřeží Ghazala Bay s množstvím restaurací, barů, obchodů, menších hotýlků a náměstíček se vzrostlými palmami. Tato část je oblíbená především mezi mladšími, individuálně cestujícími turisty, a to pro svou uvolněnou, dá se říci až bohémskou atmosféru. Panuje zde také mnohem větší tolerance k evropským zvykům – není například problém obléknout si bikiny nebo krátkou sukni. Severní část je zcela odlišná a uspokojí spíše náročnější klientelu, zvyklou na luxus a stoprocentní servis. Nacházejí se zde obchodně administrativní centra a velké hotely.

Pláže

Jméno Dahab znamená v arabštině „zlato“. Stejně zlaté jako drahý kov, který se tu kdysi dávno těžil, jsou i místní pláže. Dahab je mezi turisty celého světa znám především jako učiněný ráj milovníků potápění a šnorchlování. Pod mořskou hladinou jsou k vidění pohádkové korálové útesy, ryby a další mořští živočichové rozmanitých druhů, tvarů a někdy až neuvěřitelných barev. Na přelomu dubna a května tudy dokonce táhnou hejna mírumilovných žraloků velrybích. Začínajícím potápěčům, windsurferům nebo vodním lyžařům s prvními krůčky ochotně pomohou jak místní, tak čeští instruktoři (například v centru Blue Hole). Vstup do vody je pozvolný, vhodný též pro menší děti. Při večerním západu slunce je okolní horské panorama zalito zlatavým světlem a vytváří tak dechberoucí atmosféru.

Dahab - turistická vybavenost

V horkých dnech trávených na pláži se můžete osvěžit pestrou nabídkou letních koktejlů v plážových barech a restauracích. Ranní ptáčata si mohou nechat servírovat zdravou a vydatnou snídani až k lehátkům. Poobědvat nebo povečeřet pak můžete ve vyhlášených rybích restauracích. Po dobrém jídle vás k romantické procházce po městě přímo vyzvou příjemně nasvícené uličky, jejichž obyvatelé nabízejí jak své drobné zboží na prodej, tak speciální služby, jako tradiční tetování hennou nebo naplétání exotických copánků. Noční život je pestrý a vybírat lze z mnoha variant, především pak v restauracích a barech.

Výlety v okolí Dahabu

Koho omrzí celodenní koupání a procházky, ten se může vydat na výlet do vnitrozemí Sinajského poloostrova, například na památnou horu Sinaj nebo do kláštera svaté Kateřiny. Děti a dobrodružnější povahy budou jistě nadšené ze safari vyjížděk na velbloudech, koních nebo v džípech. Z Dahabu vyrážejí také pravidelné linky do Káhiry. Cesta je poněkud náročnější; trvá cca šest hodin. Odměnou za ni je však neskutečně krásné pohádkové město, jeden z nejznámějších symbolů Egypta.

Tipy na hotel v letovisku Dahab

Coralia Club Dahab

Středně velký hotel Coralia Club Dahab se nachází cca 3 km od centra vesničky Dahab s obchůdky, restauracemi a kavárnami, v těsné blízkosti hotelové pláže a v oblasti vhodné nejen k potápění a šnorchlování, ale i pro vyznavače windsurfingu.

1.

Sea Sun Dahab

Příjemný hotel Sea Sun Dahab se nachází v lokaitě Dahab přímo u vlastní pláže s jemným pískem, barovým servisem a sprchami (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma). Do městečka El Masbat plného obchůdků a kaváren je to cca 6 km a letiště je od hotelu vzdáleno cca 90 km.

2.

Tropitel Dahab

Hotel Tropitel Dahab s rozlehlou zahradou a pozadím růžových hor Sinajského poloostrova se nachází na klidném místě, přímo u široké pláže s hrubým pískem a oblázky. Pro vstup do moře je zde také molo. Do centra Dahabu je to cca 8 km a na letiště v Sharm El Sheikh cca 90 km. Pěkný hotel, který se nachází přímo u vlastní písečné pláže v blízkosti vyhlášené Blue Hole s výbornými podmínkami pro potápění. V nedalekém centru Dahabu je možnost nákupů nebo posezení v místní kavárně. Hotel je oblíbený pro svoji klidnější atmosféru a skvělé možnosti potápění.

3.

Happy Life Village od 12 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Happy Life Village se nachází na klidném místě, přímo u pláže s hrubým pískem (pro vstup do moře je zde molo) v letovisku Dahab. Na pláži je také barový servis, sprchy a WC (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma). Nejbližší restaurace, bary a obchůdky jsou vzdáleny cca 7 km. Letiště v Sharm El Sheikh je vzdáleno cca 84 km.

4.

Le Meridien Dahab

Nový exkluzivní hotel Le Meridien Dahab v minimalistickém stylu navrhl vyhlášený architekt a designer Alain Jaouen a zasadil ho do pěkné postupně se rozrůstající zahrady v oblasti Dahab. Do 6 km vzdáleného městečka Vás 3x denně zdarma doveze hotelový autobus. V místě jsou velmi dobré podmínky pro windsurfi ng a potápění. Hotel je vhodný pro rodinou i romantickou dovolenou. Kvalitní a komfortní hotel Le Meridien Dahab Resort s vynikající kuchyní a výbornou polohou přímo u pláže uspokojí i náročnou klientelu požadující vysokou úroveň služeb a ubytování.

5.

Hilton Dahab

Hotel je umístěn přímo na břehu Rudého moře s pozadím Sinajského pohoří, cca 10 minut jízdy od centra Dahabu. Areál je protkán řadou uměle vytvořených dekorativních lagun. Tento luxusní třípatrový resort nacházející se na písčité pláži s krásnou lagunou a výhledem na hory nabízí svým hostům soukromou pláž, dva bazény a širokou nabídku vodních sportů. Od centra Dahabu je vzdálen cca 3km. Hotel je vhodným místem pro strávení odpočinkové a klidné dovolené.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---