Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

El Dahar

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili El Dahar, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko El Dahar

Městečko El Dahar (zkráceně jen Dahar) je nejstarší částí mezi turisty tolik populární Hurgady. Dahar, bývalá rybářská vesnička, je ideálním místem pro ty, kdo netouží po okázalém luxusu ani dovolené strávené v izolaci uzavřených hotelových komplexů. Zde můžete poznat pravý život egyptského obyvatelstva s jeho radostmi i starostmi. Původní, převážně panelová zástavba působí dojmem poněkud nevábným, samotné byty jsou však útulné a vkusně zařízené. Ubytování pro turisty je tu zajištěno v příjemných, avšak cenově dostupných hotelech, které byly v nedávné době pečlivě zrekonstruovány.

Pláže

Pláže v Daharu jsou uměle vybudované, často rozšířené do tvaru písmene „U“, aby se tak zvětšila jejich plocha. Mnohé z nich patří spíše k menším hotýlkům rodinného typu a jsou oploceny, čímž je zajištěno soukromí, klid a bezpečí rekreantů. Kvalifikovaní instruktoři tu nabízejí pomoc při aktivních vodních radovánkách, jako je například vodní lyžování nebo tolik oblíbené potápění. Kdo není příznivcem mořských hlubin, a přesto by si rád prohlédnul místní mořskou faunu, může navštívit zajímavé akvárium v centru města.

El Dahar - turistická vybavenost

Koho láká typicky orientální atmosféra hlučných tržišť a obchůdků, ve kterých prodejci čekají na příležitost k veselému smlouvání o ceny zboží, ten si v Dahabu jistě přijde na své. Sortiment zboží byl postupem času přizpůsoben turistické poptávce; najdete tu tedy nejen tradiční exotické zboží, ale také suvenýry a dárečky pro rodinu a přátele. Po nákupech si můžete odpočinout v arabských kavárničkách a občerstvit se lahodnou kávou nebo vodní dýmkou.

Výlety

Specifická atmosféra Daharu je dokreslena typickými egyptskými architektonickými skvosty, za kterými se sjíždějí cestovatelé celého světa již po staletí. Dominantou města je mešita, nejstarší z celé Hurgady, jejíž úzké minarety ční do výšky několika desítek metrů. Vstup do ní je povolen jen muslimům, ale je možné do ní nahlédnout otevřenými dveřmi. Naopak v evropském, konkrétně francouzském stylu tu byl na počátku století postaven koptský kostelík, který je dnes po rekonstrukci a každý pátek a neděli se v něm konají mše.

Jako v pohádkách Tisíce a jedné noci se budete cítit ve starém přístavu, ze kterého každou chvíli odplouvají obrovské lodě do Saúdské Arábie. Široké okolí, moře a poušť táhnoucí se za Hurgadou si můžete prohlédnout z vyhlídky nad Daharem, na kterou se dostanete krátkou příjemnou procházkou.

Tipy na hotel v letovisku El Dahar

Shedwan Golden Beach

Hotel Shedwan Golden Beach se nachází v jednom z center města Hurghada (El Dahar), 8 km od letiště, přímo u písečné pláže . V blízkosti hotelu Shedwan Golden Beach je množství nákupních možností, restaurací a kaváren. Pokud hledáte nejhezčí pláž přímo v Hurghadě, pak je tento hotel tou nejvhodnější volbou. Díky hezkému prostředí a vysokému standardu služeb je ideálním místem pro báječnou a odpočinkovou dovolenou.

1.

Magic Beach od 11 990 Kč se všemi poplatky

Nově otevřený hotel Magic Beach je situovaný v okrajové části starého centra Hurghady – Dahar vedle hotelu Sea Star, v okolí možnosti nákupů a procházek. Od letiště je hotel vzdálen 20 minut.

2.

Three Corners Triton Empire Hotel

Hotelový komplex Three Corners Triton Empire se nachází přímo v centru Hurghady - Dahar. Komplex je vhodný pro klienty, kterým vyhovuje jednodušší ubytování v dosahu městského centra. Hotel leží  8 km od letiště v Hurghadě, v centru Hurghady - Dahar, cca 15 min. pěšky od nového centra - Sakkaly.

3.

Beirut

Hotelový komplex Beirut složený z hlavní budovy a přilehlých vilek se nachází v zahradě přímo u dvou malých pláží (jedna písečná, druhá kamenitá). Klidnější hotel s rodinnou atmosférou patří do střední kategorie hotelů vhodných pro všechny věkové kategorie, především pak pro méně náročné dvojice, ale i rodiny s dětmi. V blízkosti hotelu se nachází korálový úttes vhodný pro šnorchlování. Hotel Beirut leží 5 km od centra Hurghady - Dahar, 5 km od centra Hurghady - Sakkaly, 15 km od letiště v Hurghadě.

4.

Three Corners Triton Empire Beach

Hotel Three Corners Triton  Empire Beach je součástí holandského řetězce Three Corners. Nachází Hotel tvoří nízkopodlažní podlouhlé budovy a vilky. Hotel Three Corners Triton Empire Beach je postaven v krásné tropické upravené zahradě přímo u pláže a nedaleko starého centra – Dahar, cca 10 km od letiště. Je vhodný pro dvojice a rodiny s dětmi, kterým vyhovuje ubytování s dobrou polohou, rodinná atmosféra a blízkost nákupních možností.

5.

Empire Beach od 11 390 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Empire Beach, situovaný v blízkosti centra Hurghady Dahar patří svým vybavením a zázemím ke střední kategorii s dobrým standardem ubytování a služeb. Hotel Triton Empire Beach je vhodný pro klienty, kteří chtějí dovolenou trávit nejen v hotelovém areálu s krásnou zahradou, ale též využít jeho polohy k návštěvě starého centra Hurghady, kde se nachází četné obchody, bary a restaurace. Tento příjemný hotelový komplex situovaný u menší písečné pláže v krásné zahradě v oblasti Hurghada - Al Dahar, patří do střední kategorie hotelů s velmi dobrým standardem ubytování i služeb.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---