Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sharm El Maya

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sharm El Maya, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Sharm El Maya

Sharm El Maya je vedle Naama Bay a Ras Om El Sid posledním článkem trojlístku tří hlavních částí známého egyptského regionu Sharm El Sheikh, který leží na Sinajském poloostrově při březích teplého Rudého moře. Jedná se o zátoku v původním starém městě, která je charakteristická klidnějším stylem života bez bujarého nočního veselí, tradičními trhy a ideální polohou jen nedaleko od ostatních letovisek v oblasti.

Pláže

Pláž v Sharm El Maya je pokryta pískem a nabízí řadu vodních sportů za poplatek, například oblíbenou jízdu na vodních lyžích nebo projížďky na člunech. Příznivci podmořských dobrodružství si přijdou na své při průzkumu místních korálových útesů. Potápění je totiž doménou celé oblasti, a to právě díky unikátním korálovým zahradám a množství živočichů a rostlin zde žijících.

Turistická vybavenost

Zdejší ubytovací zařízení poskytují nocleh různého typu, tedy jak luxusnější pokoje, tak skromnější a levnější varianty. V poslední době v letovisku vyrostly i pětihvězdičkové paláce. Většina hotelů je vybavena minimálně jedním bazénem a často jsou v nabídce různé přidružené služby, jako např. sauna, fitness nebo masáže.

Aktivity

V místě, zejména v hotelích, je k dispozici sportovní zázemí, ať už jde o tenisové kurty nebo kulečníkové stoly. Samozřejmostí je internetové připojení pro ty, pro které se internet stal nedílnou součástí života, dobu dovolené nevyjímaje. 

Jestliže rádi nakupujete, navštivte tradiční trhy, kde můžete usmlouvat zajímavé ceny. Širší paleta zboží na vás pak čeká v nedalekém středisku Naama Bay, kam se dostanete nejlépe taxíkem. Cesta trvá cca 15 minut. Krom možností nákupů se tam můžete občerstvit v některé z restaurací či posedět v baru nebo kavárně.

Výlety

Celý Egypt skýtá pestrou škálu míst, která stojí za vidění. Na Sinajském poloostrově je jednou z nejnavštěvovanějších památek klášter sv. Kateřiny opředený legendou o hořícím keři a Mojžíšovi, který na tomto místě obdržel od Boha Desatero přikázání. Mezi další skvosty, tentokráte z doby faraonské, patří slavné pyramidy v Gíze, chrámy v Abu Simbel nebo Luxoru a starodávné město Alexandria. Ujít si rozhodně nenechte ani hlavní město Káhiru a zdejší muzea s vzácnými sbírkami předmětů z doby před několika tisíci let.

Tipy na hotel v letovisku Sharm El Maya

Iberotel Palace od 27 890 Kč se všemi poplatky

Jeden z nejlepších hotelových komplexů, Iberotel Palace, se nachází v klidnější oblasti a přímo u pěkné písečné pláže Sharm El Maya. Od Starého města je vzdálen cca 300 metrů a do hlavního centra Naama Bay jezdí 3x denně zdarma hotelový autobus (asi 10 minut jízdy).

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---