Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Poznávací zájezd Chefren 5

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel. NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Poznávací zájezd Chefren 5, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Chefren 5 - 12 denní poznávací zájezd (z Hurghady)

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Program poznávacího zájezdu Chefren 5

Sobota:

Odlet z České republiky; přílet do Hurghady; transfer do hotelu; ubytování.

Neděle:

Volný den u Rudého moře.

Pondělí:

Po snídani odjezd do Káhiry; po příjezdu ubytování v hotelu; možnost fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v areálu Velkých pyramid v Gíze; večeře a nocleh v hotelu.

Úterý:

Navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Večeře a nocleh v hotelu.

Středa:

Volný den v Káhiře; možnost fakultativních výletů. Ve večerních hodinách odjezd vlakem do Luxoru. Večeře a nocleh ve vlaku.

Čtvrtek:

Po příjezdu do Luxoru oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb - chrámy v Karnaku a luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:

Po snídani uvidíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen; kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu; večeře a nocleh na lodi.

Sobota:

Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; následuje plavba do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:

Dopoledne volný program; fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. V programu je i romantická projížďka felukou; z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Pondělí:

Volný program v Asuánu; možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do Hurghady; ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Úterý:

Volný den u Rudého moře.

Středa:

Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:

Letecká doprava; 4 noci v hotelu 4* v Hurghadě s all inclusive; 4 noci s plnou penzí na lodi 4*; 2 noci s polopenzí v Káhiře ve 4* hotelu; 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 7. 2011; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Minimální obsazenost pro doprovod česky nebo slovensky hovořícího delegáta je 6 osob. V případě nižší obsazenosti zájezdu bude k dispozici pouze anglicky hovořící místní průvodce.

V ceně není zahrnuto:

Doporučený příplatek za cestovní pojištění; vstupní vízum 450 Kč/ osoba; fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.