Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ain El Soukhna (oblast)

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ain El Soukhna (oblast), budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Oblast Ain El Soukhna

Název egyptské destinace Ain El Soukhna se pojí jednak s oblíbeným letoviskem Ain El Soukhna, jehož malebné písčité pobřeží je také označováno za tzv. „Káhirskou pláž”, a jednak s regionem, který se rozkládá podél břehů Rudého moře v délce 60 km jižně od Suezu. Přímořskou oblast tvoří několik středisek a pláží s turistickým komfortem v podobě kvalitních ubytovacích kapacit, restaurací, obchůdků a dalších zařízení a atrakcí. Ovšem název je též neodlučitelně spojen s jednou zdejší přírodní zajímavostí. Ain El Soukhna totiž v arabštině znamená „horký pramen”, a hlubinné vody tu skutečně vyvěrají a také léčí.

Původně patřily zdejší krásy přírody, pláže a přilehlá rekreační sídla výhradně movitějším Egypťanům, kteří dodnes mnohé z nich vlastní; stále více sem však míří mezinárodní klientela všech věkových kategorií i požadavků na komfort, kvalitu a cenu. Na své si ale přijdou téměř všichni, stačí si jen dobře vybrat dle osobních preferencí.

Geografie, příroda, počasí  

Oblast Ain El Soukhna je jedním z nejpěknějších míst, které lze najít při březích Rudého moře. Díky přívětivému klimatu, které je mírné až horké po celý rok (v létě 24-38 °C, pro počasí v Egyptě se můžete podívat na stránku Egypt - počasí a klima), zde panují podmínky příhodné k dovolené prakticky v kterémkoli ročním období. Dokonalou atmosféru exotiky vedle neutuchajících slunečních paprsků dokreslují oázy palem, které k egyptské dovolené neodmyslitelně patří a které jsou navíc nejen skvělou dekorací, ale poskytují také příjemný stín v horkých dnech.

Ačkoliv se region Ain El Soukhna nachází v Egyptě, který je přeci jen v představách většiny lidí synonymem suché pouštní krajiny, nenechme se mýlit. Právě v této oblasti totiž ze zemských hlubin vyvěrají na povrch dva horké přírodní sirnaté prameny o teplotě kolem 35 stupňů Celsia. Tyto léčivé vody pramení v pohoří Ataka v oblasti Východní pouště, přičemž zmíněné hory jsou současně inspirací k zajímavým pěším túrám a výletům.

Pláže, turistická vybavenost, letoviska  

V oblasti Ain El Soukhna se nachází stejnojmenné letovisko, jež se může pochlubit jedněmi z nejlepších hotelů v okolí, a to v různých cenových kategoriích, tj. od luxusních hotelových komplexů přes menší ubytovací kapacity. Jde o novější resort vybudovaný poměrně nedávno, a tak může svým návštěvníkům poskytnout veškeré moderní služby a více než příjemné prostředí.

Místní pláž je tou nejblíže položenou pláží od egyptské metropole Káhiry, a proto se jí přezdívá „Káhirská pláž”. Strávit příjemný čas pobytem u vody sem tak nejezdí jen turisté ze zahraničí, ale také samotní Egypťané. Vzhledem k příznivým větrům se v resortu Ain El Soukhna daří windsurfingu a dalším vodním sportům. Pláže jsou přitom typické velmi jemným pískem a mořskou vodou barvy tyrkysu, takže jsou vhodné především k ničím nerušenému koupání. Pod vodní hladinou se pak ukrývají tajemné poklady zdejší přírody, například korálové útesy či množství druhů ryb a dalších mořských živočichů, kteří lákají k fotografování a podvodním průzkumům, nejlépe jen se šnorchlem. Jen je třeba dávat pozor na místa, kde je voda příliš mělká. Vybavení je zapůjčováno i některými hotely. Koho však pozorování moc neláká a raději by nějakou tu rybu rovnou ulovil, nechť se vydá za dobrodružným rybařením.

Výhodou zdejších pláží je především jejich rozlehlost, pravidelná údržba a úklid, jemný zlatavý písek, křišťálově čistá voda a pozvolný vstup do vody, jež je bezpečný i pro ty nejmenší, případně pro méně zkušené plavce a neplavce. Pokud si rodiče budou chtít odpočinout a vychutnat si zdejší klid či jen dopřát svým ratolestem trochu více povyražení, jsou připravena brouzdaliště, dětská hřiště a v okolí pak vodní parky.

Jedním z obzvláště zajímavých míst oblasti je resort Dome Marina. Zdejší vody jsou bohaté na podmořský život, který je charakteristický především variacemi korálů a tropických ryb, ale výjimkou nejsou ani delfíni, kteří vesele dovádějí nedaleko břehů. Vedle pobytu na kouzelné pláži, plavání a vodních sportů se v letovisku lze věnovat ještě dalším sportovním aktivitám, které se soustředí především do příjemného hotelového prostředí, ať už jde o tenis, basketbal nebo plážový volejbal. K dispozici je též tolik oblíbený golf. A v okolí nechybí samozřejmě řada obchodů, lékárna, banka nebo restaurace.

Mezi menší střediska v oblasti, která nabízejí slušnou ubytovací kapacitu za přívětivější ceny, patří Palmera Beach nebo Stella di Mare, i když i zde se nachází čtyř- a pětihvězdičkový hotel. Především v druhém jmenovaném lze nalézt přístřeší v některé ze soukromých vil a nebo se oddávat rozmazlování a hýčkání v jednom z největších a nejkvalitnějších lázeňských center na Středním východě. Samozřejmě ani Stella di Mare netrpí nedostatkem vodních a suchozemských aktivit, od sportu přes odpočinkové procházky. A pokud jde o stravování, není třeba se obávat zcela neznámého, neboť k dostání jsou kuřecí „rychlovky” z KFC, pizza a další pokrmy rychlého občerstvení. Vedle fastfoodů je možné vybírat ještě z několika dalších restaurací a barů.

V oblasti můžete objevovat četné turistické vesničky, které nabízejí vše, co návštěvníci očekávají – komfort, relaxaci a řadu letních aktivit.

Alternativní názvy:

Ain Sukhna, Ain Sokhna, Ein Soukhna, El-Soukhna, Ain El-Sokhna, El Ain El-Sokhna

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---