Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ras Nasrani

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ras Nasrani, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
10 590 Kč
Hotelový pokoj
12 790 Kč

Letovisko Ras Nasrani

Bez nadsázky lze říci, že Ras Nasrani je doslova rájem potápěčů. Jde o malebnou mořskou zátoku, která leží ve vzdálenosti cca 11 kilometrů severně od známého letoviska Naama Bay, které je srdcem oblasti Sharm El Sheikh. Zdejší tyrkysové vody Rudého moře ukrývají mnohé poklady podvodního světa, které lákají všechny dobrodružné duše, jež se vydávají do hlubin za vzrušujícím poznáním.

Ras Nasrani - turistická vybavenost

V blízkosti fungují hotely a hotelové komplexy, jež zajišťují celou škálu kvalitních služeb, a to včetně potápěčských škol a center. Ty vyjdou vstříc každému zájemci o tento sport, ať už na úrovni začátečník, pokročilý nebo profesionál.

Aktivity

Jak bylo řečeno, alfou a omegou Ras Nasrani je potápění, za kterým se vyráží na lodích nebo člunech. Písčité dno moře se v těchto místech svažuje zvolna do hloubky a přechází v korálové zahrady a pásy, které vytváří dechberoucí scenérie. Dokonalou mozaiku podmořského království dokresluje široká paleta pestrobarevné vodní fauny a flory, která skutečně stojí za vidění či vyfotografování. Díky slunečnímu svitu, který dosahuje v letních měsících 13 a v zimních 8 hodin denně, je zaručena výborná viditelnost až do hloubky kolem 30 metrů. Nicméně ani tmavá noc není překážkou, neboť se zde s oblibou konají noční ponory, které potápěčům odhalují nové obzory. V nočním čase se totiž pobřežní vody Ras Nasrani proměňují a ze svých skrýší vyplouvají jiní živočichové než za denního světla.

Lokálně se mohou objevit vodní proudy, ke kterým je nutno přistupovat s obezřetností, nejlépe pak se zkušeným instruktorem. Odměna je však více než sladká – spatříte hejna barevných ryb, mezi nimi tuňáky, barakudy nebo murény, vodní želvy, kraby či chobotnice. A ani samotný pohyb pod mořskou hladinou není nudný – útesy totiž utvářejí mnohé útvary, jeskyně a průplavy, které vám odhalí nové dimenze a ještě úchvatnější krajiny. 

Samozřejmě nikdo nepřijíždí do Ras Nasrani, aby celý pobyt strávil v neoprénu a s dýchací trubicí v ústech. Proto je k dispozici řada dalších aktivit, aby se dovolená nestala příliš fádní. Jestliže jsou libo třeba nákupy nebo trocha večerního povyražení, nabízí se nedaleké letovisko Naama Bay, které je jakýmsi turistickým centrem celé oblasti Sharm El Sheikh, kam spadá mimo jiné i Ras Nasrani. V Naama Bay dále naleznete možnost užít si vodních i suchozemských sportů, navštívit tamní restaurační zařízení a bary nebo oslavit úspěšný ponor v některém z nočních klubů.

Výlety

Egypt obecně je vyhlášenou destinací, kam směřují rekreanti z celého světa. A není to zdaleka jen pro krásné pláže a moderní hotely s bazény. Egyptská krajina se může pochlubit jistými specifiky, jako je poušť, bizarní hory a unikátní národní parky, do nichž se lze vypravit na pravém velbloudu, na koni, v džípu či na čtyřkolce. Viz Přírodní zajímavosti. Koho fascinují dochované odkazy starověkých faraonů, má příležitost vyjet za nimi do Údolí králů, Luxoru nebo hlavního města Káhiry. Oblíbeným cílem turistů je také klášter sv. Kateřiny opředený biblickými legendami.

Tipy na hotel v letovisku Ras Nasrani

Baron Palms Resort od 10 590 Kč se všemi poplatky

Krásný hotelový komplex Baron Palms Resort s příjemnou atmosférou a kvalitními službami, který získal řadu ocenění,  je postavený v marocko-španělském stylu a nachází se v klidnější oblasti Ras Nosrani nedaleko pláže a sesterského hotelu Baron Resort. Je situován  v zahradě nedaleko vlastní rozlehlé a 600 metrů dlouhé písčité pláže s korálovým podložím, které je přístupné přes molo. Na své si v hotelu Baron Palms Resort přijdou milovníci šnorchlování, ale i rodiny s dětmi Hotel Baron Palms Resort uspokojí i náročnějšího zákazníka. Centrum Naama Bay je vzdáleno asi 15 km a několikrát denně jezdí hotelový autobus (za poplatek, asi 20 minut jízdy).

1.

Cyrene Grand

Nákupní možnosti, restaurace a bary jsou cca 4 km od hotelu Cyrene Grand. Nákupní a zábavní centrum SOHO Square cca 3 km. Letiště Sharm El Sheikh cca 7 km.

2.

Melia Sharm

Hotelový komplex Melia Sharm se nachází přímo na dlouhé písečné pláži oblasti Ras Nosrani Bay asi 7 km od letiště a přibližně 16 km od světoznámého střediska Naama Bay (hotelová doprava za poplatek). Krásný hotel s kvalitními službami, především pak bohatým programem all inclusive, krásnou písečnou pláží, nádherným korálem a úchvatným výhledem na protější ostrov Tiran je zárukou spokojené dovolené pro klienty všech věkových kategorií.

3.

Baron Resort od 12 790 Kč se všemi poplatky

Luxusní a rozlehlý hotelový komplex Baron Resort s velice příjemnou atmosférou a kvalitními službami se nachází v klidnější oblasti Ras Nosrani Bay, přímo u pláže a dlouhé promenády, a s krásným výhledem na protější ostrov Tiran. Centrum střediska Naama Bay je vzdáleno asi 15 km a několikrát denně jezdí hotelový autobus (za poplatek, asi 20 minut jízdy). Jde o jeden z nejlepších hotelů, který uspokojí i nejnáročnější klienty.

4.

Rotana Coral Beach Resort Montazah

Klidný a rozlehlý hotelový komplex Rotana Coral Beach Resort Montazah s příjemnou atmosférou a vlastní pláží leží v oblasti Ras Nosrani Bay a je tvořen dvěma částmi, oddělenými klidnou vedlejší komunikací. Centrum střediska Naama Bay je vzdáleno asi15 km. Transfer z letiště trvá asi 10 min. Příjemný prázdninový komplex Coral Beach Rotana Resort Montazah s dobrými službami doporučujeme vyznavačům potápění stejně jako rodinám s dětmi.

5.

Tiran Island

Hotelový komplex Tiran Island s poklidnou atmosférou se nachází zhruba 500 m od pláže v oblasti Ras Nasrani. Centrum oblíbeného živého letoviska Neama Bay je vzdáleno asi 15 km. Transfer z letiště (7 km) trvá přibližně 20 min. Hotel Tiran Island je zasazen do romantického prostředí mezi poušť, hory a tyrkysové vody Rudého moře. Hotel je vhodný také pro potápěče a milovníky šnorchlování a pro ty, kdo touží prožít aktivní či rodinnou dovolenou v oblíbeném hotelu s klidnou atmosférou.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---