Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Hadaba

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Hadaba, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Hadaba

Rekreační středisko Hadaba, odpočinkový resort nacházející se jen nedaleko rušnějšího a davy turistů oblíbeného Sharm El Sheikhu, leží na samém cípu Sinajského poloostrova, omýván vodami Rudého moře. Zdejší relaxační atmosféru ocení zejména rodiny s dětmi, páry i skupinky, které sice vyhledávají spíše klid, avšak chtějí mít na dosah ruky další možnosti vyžití, případně nákupů a nočního života, jež poskytuje nedaleké rušné letovisko Naama Bay.

Hadaba se může, podobně jako většina egyptských letovisek, pyšnit dokonalým letním podnebím, a to po celý rok. Ať už zatoužíte po sluníčku v lednu nebo v červenci, Hadaba je vždy připravena vás přivítat teplými paprsky a ideálními podmínkami ke koupání či potápění. Teploty v létě jsou tropické a dosahují hodnoty kolem 35 stupňů Celsia při minimálních srážkách, přičemž počet hodin slunečního svitu je více než 12. V zimě se rtuť teploměru stahuje o něco níže na teplotní škále – kolem 20 °C, nicméně stále jde o velmi příjemné klima, o kterém si našinec může v době mrazů a plískanic nechat jen zdát, a nebo vyrazit právě do Hadaby.

Pláže

Zdejší pláž je plně vybavena. K dispozici jsou slunečníky i lehátka a potřebné občerstvení. Povrch je tvořen jemným pískem a mořská voda tyrkysového zabarvení je obzvláště čistá. Některé úseky pláže spadají pod jednotlivé hotely a slouží výhradně jejich hostům.

Celé sinajské pobřeží je doslova magnetem pro potápěče, a ani Hadaba tak není výjimkou. Můžete se tu směle oddávat odhalování podmořských krás v podobě korálů, vodní fauny a flory nebo potopených vraků lodí. Nedaleko odtud se nachází podvodní národní park chráněný zákonem a ukrývající vzácné skvosty, zejména korálové zahrady a spoustu živočichů i rostlin. Mnoho k vidění je též s pouhým šnorchlem. S vybavením a odbornou radou jsou připraveny pomoci potápěčská centra a školy.

Kdo potápění či šnorchlování příliš nefandí, vezme zavděk třeba řadou vodních sportů, jako je jachting, windsurfing nebo jízda na vodních lyžích.

Hadaba - turistická vybavenost

V Hadabě najdete široký výběr možností ubytování, stačí jen vybrat tu správnou, ať už to bude hotel nebo třeba soukromá vilka. Z mnoha pokojů zdejších ubytovacích kapacit se můžete těšit překrásnému výhledu na moře nebo sinajské horstvo. Většina hotelů disponuje vlastními bazény, nabízí lázeňské procedury a masáže, poskytuje občerstvení ve svých barech a restauracích a v neposlední řadě baví své hosty večerním programem.

Aktivity

Přestože je Hadaba klidnější resort, neznamená to v žádném případě, že tam panuje nuda. Ba právě naopak. Nabídka aktivit není skromná. Vodní sporty již byly jmenovány. Pokud jde o suchozemské činnosti, není problém zahrát si třeba tenis, ať už klasický nebo stolní, volejbal nebo zajít na partičku kulečníku. Nechybí ani posilovny a fitness centra. Zejména ti menší budou nadšeni možností zajezdit si na motokárách nebo si užít divokých vodních radovánek ve zdejším aquaparku, který má na tři desítky skluzavek a dalších atrakcí a mimo jiné též několik restaurací. A kdo chce zažít trochu exotiky, nechť se vypraví do pouště na skutečném velbloudu či v džípu.

Výlety

Pokud se rozhodnete vyrazit za nákupy, mnohé zboží najdete v samotném letovisku Hadaba. Tradičnější artikly či další zajímavosti pak lze dostat v Sharm El Sheikhu nebo nedalekém resortu Naama Bay, ať už jde o ruční výrobky, šperky, keramiku nebo oblečení.

Na celodenní výlet vydá návštěva některých historických památek, třeba pyramid v Gíze, chrámu v Luxoru nebo muzejních exponátů v hlavním městě Káhiře.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---