Egypt v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavé dovolenkové destinace:

Kam se ještě létá a jezdí na normální běžnou dovolenou? Prozkoumejte níže uvedené destinace. Najdete překrásné moře, památky i mnoho míst pro aktivní dovolenou i lenošení na pláži.

Řecko a řecké ostrovy

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

 

 

Egypt: vše o Egyptě > Katalog objektů > Turistická střediska > Sharm El Sheikh

Turistická střediska: Sharm El Sheikh

Upravit popis objektu

Letovisko Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh, živé letovisko ležící na jižním cípu Sinajského poloostrova, patří na žebříčku dovolenkových destinací mezi ty z nejlepších a nejoblíbenějších. A není se čemu divit. Své návštěvníky láká zlatavým pobřežím, průzračnou vodou Rudého moře, nekonečným sluncem, uhrančivou přírodou, dokonalým pohodlím a svým evropským charakterem. Dnes byste stěží uvěřili, že byl Sharm El Sheikh ještě v 60. letech tichou a ospalou rybářskou komunitou. Do výstavby byly během let investovány nemalé částky, a stejně tak do ochrany zdejší přírody. Ta totiž disponuje unikátními ekosystémy, které dávají život mnoha zástupcům fauny a flory, například mořským korálům, jež jsou lákadlem potápěčů a podmořských fotografů. Obecně pak oblast Sharm El Sheikh tvoří ještě letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Sharm El Maya a Ras Om El Sid

Zajímavostí, která jistě nemalou měrou přispěla k popularitě místa, je skutečnost, že se tu konaly některé významné konference mezinárodního významu a že slavná rallye Paříž – Dakar měla právě v Sharm El Sheikhu svůj cíl. Proto je dnes resort krom rekreace přitahován soukromými společnostmi, nadnárodními organizacemi i politickými uskupeními, které rády spojí příjemné s užitečným, tedy pobyt ve slunném letovisku u moře a kongresovou turistiku.

Jedním z podstatných faktorů, jež mají vliv na oblíbenost resortu, je podnebí. V Sharm El Sheikhu není třeba se obávat, že dovolená proprší nebo že nevystačíte s letním oblečením. V zimním období dosahují teploty mezi 15 a 35 stupni, průměrně však kolem příjemné dvacítky. V létě pak je klima velmi horké a teploty šplhají až ke 45 stupňům Celsia.

Pláže

Pláže v Sharm El Sheikhu jsou většinou součástí hotelových komplexů, respektive jednotlivé hotely vlastní písčité pásy při pobřeží, které jsou k dispozici výlučně jejich hostům. Vzhledem k tomu, že Sharm El Sheikh je součástí stejnojmenného regionu, lze v celém okolí nalézt ještě řadu dalších zátok, pláží a samostatných letovisek. Na plážích je možné se vedle klasického polehávání, slunění a koupání v moři oddávat vodním sportům, jako je např. jízda na banánu nebo windsurfing, ke kterému jsou zde ideální povětrnostní podmínky. Velmi populární je díky přítomnosti vzácných korálů a bohatého podmořského života také potápění a šnorchlování. Na souši pak můžete hrát volejbal nebo golf.

Turistická vybavenost

Hotely v Sharm El Sheikhu se mohou pochlubit vysokou kvalitou, ať už jde o pětihvězdičkové areály nebo skromnější ubytování běžného standardu. Ve většině hotelů nechybí bazény a přidružené služby jako bary, sauny, masáže nebo lehátka a slunečníky. V centru pak najdete široké možnosti nakupování, banku či lékárnu. Pokud jde o lékařskou péči, přímo v Sharm El Sheikhu se nachází nemocnice, přičemž většina hotelů má navíc svého vlastního praktického lékaře.

Aktivity

Protože je Sharm El Sheikh velmi živé letovisko, není třeba se obávat nudy. Stačí si jen vybrat – noční zábava vč. diskoték a kasin, plavání v bazénu či v mořské vodě na pláži, vodní i suchozemské sporty, vyjížďky na koních či velbloudech, výlety do vzdálených míst za poznáváním historie či plavba v lodích s proskleným dnem, které umožňují pozorovat mořský svět bez nutnosti smočit tělo. A to stále není všechno. Co takhle vydat se za dobrodružstvím divočiny? Zdejší chráněné parky, jež zahrnují hory, pouště a oázy, jsou domovem řady zvířat, např. padesátky druhů plazů, řady šelem vč. divokých koček a leopardů, kozorožců nebo ptactev.

Kdo holduje nakupování, nechť vyrazí do obchůdků a na trhy. Typickým zbožím jsou šperky, kožené a textilní výrobky, koření a suvenýry. A protože jde o arabský typ kultury, nezapomeňte smlouvat! Jde o jakousi zavedenou tradici. 

Výlety

Bohatství Sharm El Sheikhu nespočívá jen v krásných plážích, luxusních hotelích a široké nabídce aktivit. Celý Egypt je doslova protkán jedinečnými místy, která rozhodně stojí za viděni, ať už jde o okolní resorty, národní parky, podvodní království, klášter sv. Kateřiny, hlavního město Káhiru, chrámy v Luxoru nebo Abu Simbel či slavné pyramidy v Gíze.

Tipy na hotel ve středisku Sharm El Sheikh

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sharm El Sheikh. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sharm El Sheikh.

Coral Sea Holiday Village

Coral Sea Holiday Village *****

Hotel Coral Sea Holiday Village patřící do řetězce hotelů Coral Sea se nachází v zátoce Nabq Bay, která je vyhledávaná pro své krásné pláže. Hotel zaujme i náročnější klientelu a to jak z řad rodin s dětmi, tak i samostatné páry. Výborná kuchyně a široká škála služeb na vysoké úrovni je zárukou příjemně strávené dovolené.

 

Coral Sea Aqua Club

Coral Sea Aqua Club ****

Hotel Coral Sea Aqua Resort nacházející se v oblasti Sharm El Sheikh, v zátoce Nabq Bay patří do řetězce Coral Sea a zaujme především rodiny s dětmi, které zde naleznou výborné zázemí s mnoha možnostmi zábavy a vyžití.

 

Hauza Beach

Hauza Beach ****+

Hotelový komplex Hauza Beach postavený v typickém nubijském stylu leží přímo u písečné pláže, cca 7 km od letiště v Sharm El Sheikhu. Do turistického centra jezdí několikrát denně hotelový autobus. Hotel Hauza Beach uspokojí všechny typy klientů. Vzhledem k výborné poloze přímo u pláže je hotel Hauza Beach ideální volbou pro všechny milovníky koupání a šnorchlování.

Continental Plaza Beach Resort

Continental Plaza Beach Resort ****

Čtyřhvězdičkový hotel Continental Plaza Beach Resorts nacházející se v letovisku Sharm El Sheikh, přímo u písečné pláže je ideální volbou pro všechny věkové skupiny, včetně rodin s dětmi.

 

Sharm Grand Plaza

Sharm Grand Plaza *****

Hotel Sharm Grand Plaza se nachází přímo na pláži ve vzdálenosti cca 20 km od centra Naama Bay (ck ho řadí pod Sharm El Sheikh) . Vzdálenost na letiště je cca 10km. Velmi elegantně zařízené pokoje typu superior s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (vana nebo sprcha, WC, fén), jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, telefonem, trezorem (zdarma) a minibarem (za poplatek). Možnost jedné přistýlky. (Maximální obsazenost tři dospělí nebo dva dospělí a jedno dítě)