Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nabq Bay

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Nabq Bay, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Nabq Bay

Letovisko a pláž Nabq se ukrývá v jedné z mořských zátok při dlouhém pobřežním pásu Rudého moře v oblasti Sharm El Sheikh (Sinajský poloostrov). Jde o poněkud komornější, klidnější resort, který ocení všichni příznivci slunné dovolené, ať už s rodinou, s přáteli nebo ve dvojici. Očekávat můžete vše, co k pravé letní dovolené, kterou však můžete zažít v kteroukoliv roční dobu, bezesporu patří – udržovanou písčitou pláž s řadou služeb, tyrkysově zbarvenou mořskou vodu, ničím nerušenou relaxaci, hotelové zázemí, dobrodružné potápění, večerní povyražení či výlety po okolí.

Již od jara panují ve středisku Nabq příjemné teploty kolem 20 až 27 stupňů Celsia. Srážek je tu minimálně a denní svit se počítá na cca 8 hodin denně. Během léta pak rtuť teploměru šplhá až k 37 °C. I zima je však velmi přívětivá – v prosinci nejsou výjimkou horké dny při teplotě 27 stupňů, v lednu a únoru pak o něco méně, tj . kolem 20–21 °C.

Pláže

Zdejší pláž uspokojí jak milovníky sladkého letního lenošení a koupání v moři, tak aktivnější jedince, kteří si rádi zasportují. Na první jmenované čeká odpočinek ve stínu slunečníku na udržované písčité pláži, často přináležející k hotelu. Ti druzí zase ocení možnost pronajmout si šlapadlo či rovnou jachtu nebo člun, vyřádit se na vodních lyžích, vyzkoušet windsurfing a nebo se oddávat průzkumu mořského dna. Vůbec potápění a šnorchlování patří k aktivitám, které jsou v celé oblasti, a tedy i kolem pláže v Nabq, velmi oblíbené. Potápěče lákají zejména zdejší korálové útesy a zahrady, bohatá vodní fauna a flora a také potopené vraky lodí. Nechybí řada potápěčských center a škol, které pomohou i začátečníkům.

Nabq Bay - turistická vybavenost

Letovisko Nabq je velmi dobře turisticky vybaveno.  Funguje zde celá řada hotelů, často se stravovacími službami typu all-inclusive, vlastními bazény a bary, tenisovými kurty, výpůjčním servisem sportovního náčiní a vybavení, hřišti na basketbal, volejbal či minigolf nebo fitness a aerobic studii. V okolí jsou pořádány tradiční trhy a bazary s nejrůznějším zbožím.

Aktivity

Nabq poskytuje jak relaxaci, klid a pohodu, tak vzrušení, pohyb a zábavu. Stačí si jen vybrat. Krom výše jmenovaných atrakcí doplňme ještě jízdu na čtyřkolkách, koních či velbloudech, výlety do pouště a národních parků nebo v Egyptě velmi nečekané bruslení na ledovém kluzišti. Ochuzeni však nebudou ani milovníci adrenalinu. Připravena je lezecká stěna, horská turistika, kdy je možné se podívat až na posvátnou horu Sinaj, již jmenované potápění do hlubin moří nebo vzrušující objevování mystických egyptských památek.

Výlety

Celá země je studnicí historického bohatství. Rozhodně si nenechejte ujít jeden z divů světa – pyramidy v Gíze, dále pak stojí za vidění hlavní město Káhira, Údolí králů, Luxor nebo klášter sv. Kateřiny. Vedle pozůstatků dávných časů začínají turisté objevovat také přírodní krásy Egypta, mezi nimi například národní parky pod vodou i na souši, pouště nebo safari, viz Přírodní zajímavosti.

Tipy na hotel v letovisku Nabq Bay

Premiere Royal Grand Azure

Nový pěkný hotel Premiere Royal Grand Azure je zasazen do pečlivě udržované zahrady. Nachází se v oblasti Nabq Bay přímo u vlastní písčité pláže se vstupem do moře přes molo. Svým hostům nabízí kvalitní ubytování a příjemné zázemí během celé dovolené. Hotel Premiere Royal Grand Azure je vhodný i pro náročnou klientelu i rodiny s dětmi.

1.

Sunrise Tirana Aqua Park

Kvalitní a rozlehlý hotelový komplex umístěný v oblasti Nabq Bay poskytuje svým hostům dostatek aktivit a zábavy během celého dne. Rodiny s dětmi jistě ocení 8 venkovních bazénů o celkové rozloze 6400 m2 se spoustou skluzavek a tobogánů pro děti i dospělé, které se nacházejí přímo v areálu hotelu. Na hotelovou pláž jezdí v pravidelných intervalech zdarma hotelový shuttle bus. Vzdálenost od letiště 5 km, do centra Naama Bay jezdí několikrát denně za poplatek hotelový minibus – cca 15 minut jízdy.

2.

Oriental Resort

Rozsáhlý hotelový komplex Oriental Resort skládající se z hlavní hotelové budovy a dvou postranních křídel leží přímo u široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, v klidné oblasti letoviska Nabq. Díky svému umístnění a široké nabídce služeb je vhodný pro rodiny s dětmi i pro náročnější klientelu. Hotel leží ve vzdálenosti 18 km od Naama Bay a 9 km od letiště. V okolí hotelu se nachází promenáda se spoustou obchodů, restaurací a malých kavárniček.

3.

Club Magic Life Imperial

Oblíbený prázdninový komplex leží na klidném místě v oblasti Nabq Bay. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary jsou cca 1 km od hotelu. Do rušného centra Naama Bay je to cca 30 km. Vzdálenost hotelu od letiště je cca 70 km.

4.

Rixos Sharm

Poloha hotelu Rixos Sharm

5.

Tropicana Azure Club

Nově vystavěný prázdninový klub leží v oblasti Nabq Bay pouhých 8 km od letiště a 20 km od živého centra Naama Bay, do kterého Vás několikrát denně dopraví hotelový autobus (2x zdarma; 1x za poplatek). Hotel Tropicana Azure Club vystavěný v maurském stylu se skládá z někoika budov umístěných v zahradě. Hotel nabízí svým hostům soukromou písčitou pláž s korálovým podložím; která se nachází přes silnici u sousedního pěti hvězdičkového hotelu Tropicana Grand Azure. Hotel Tropicana Azure Club je vhodný pro vyznavače aktivní dovolené i pro rodiny s dětmi; na své si přijdou i milovníci šnorchlování.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---