Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

El Quseir

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili El Quseir, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
12 490 Kč

Letovisko El Quseir

El Quseir, dnes malé přímořské městečko na západním pobřeží Rudého moře, jen asi 200 km od známého letoviska Hurgada, bývalo kdysi jedním z nejvýznamnějších přístavů starobylého Egypta. Díky tomu proto není jen místem příjemné rekreace na pláži, slunění a vodních radovánek, ale také studnicí poznání o egyptské historii. Jeho vznik se datuje do období až 5 tisíc let před naším letopočtem, čítá tedy neuvěřitelných cca 7 tisíc let existence.

El Quseir je kouzelnou mozaikou zlatavých pláží, tyrkysově mořské vody, podvodních krás, historie a luxusu. Zejména příznivci potápění si tu přijdou opravdu na své, neboť právě celá pobřežní oblast patří k těm nejkrásnějším v celém Egyptě, a je proto velmi vhodná k objevování zdejší vodní flory a fauny, případně podvodnímu fotografování. Na pevnině pak jsou k dispozici malebné písčité pláže se vším vybavením, ale také řada vzácných památek, které lákají k výletům. Letovisko patří k těm klidnějším.

Pláže

Ač je resort El Quseir a jeho okolí především snem všech milovníků šnorchlování a potápění, není toto místo vyhrazeno jen jim. Stejně tak si zde svou dovolenou užijí všichni ostatní, včetně těch, kteří zbožňují klasický dovolenkový obrázek – dlouhá pláž plná jemňoučkého písku třpytícího se v odlescích slunečních paprsků, modravé mořské vody, s kterými si pohrává teplý vánek, neutuchající sluneční svit, palmy, stín slunečníků a pohodlí lehátka, osvěžující drink po ruce.

Čistota vody a pláží je zaručena už jen tou skutečností, že celý region je přísně chráněn, a to hlavně kvůli bohatství, které se ukrývá pod hladinou. Nicméně i souš disponuje některými vzácnostmi, které je třeba bránit před vandaly, například hnízdiště želv. Pro potápěče tu platí některá omezení. Přesto je letovisko El Quseir vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Mořské dno je protnuto korálovými pásy a členitým terénem, který je domovem mnoha zajímavých vodních živočichů, ryb a rostlin. 

K populárním místům vhodným k ponoru jsou například: ostrůvky Velký bratr (dlouhý pouhých cca 400 metrů, stojí na něm maják a na dně kolem jeho břehů je možné spatřit vraky lodí) a Malý bratr (už podle názvu jde o menšího brášku vedlejšího ostrůvku; pod vodou se tu nachází doslova korálový les, spousta podvodních jeskyní a k vidění je řada živočichů, např. želv, žraloků či barakud), Sheik Malek (toto místo lze nazvat téměř korálovým bludištěm; korály tu totiž tvoří úžasná uskupení, která navíc poskytují úkryt mnoha zajímavým živočichům, třeba rejnokům). Z dalších pak jmenujme například Erg El Asal, Marsa Wizri, Sharm El Quibli nebo Shoona.

El Quseir - turistická vybavenost

Ač toto letovisko patří k těm klidnějším egyptským destinacím, počíná se rozrůstat, a tak tu najdeme hotely a hotelové komplexy od tří do pěti hvězdiček s veškerým potřebným vybavením.

Aktivity

Jak bylo zmíněno, aktivitou číslo jedna v El Quseir je potápění. Vedle toho je možno se oddávat řadě vodních sportů. Kdo však raději něco „suchozemského”, nechť vyrazí na procházku městem. V křivolakých uličkách lze spatřit typické egyptské budovy, v centru pak starou pevnost s množstvím napřažených kanonů, které přezírají přes zdejší bazary a stánky s nejrůznějším zbožím. Tam můžete zakoupit něco na památku.

Výlety

Celé okolí je pestré, pokud jde o historické skvosty. Jen nedaleko letoviska lze obdivovat pozůstatky původního osídlení, které tvoří zlatokopecké městečko Bir Umm Fawakhir. Dochoval se tam celý půdorys tehdejší komunity, hřbitov, přilehlé cesty, ale také otvory ve skalách, ze kterých se těžilo zlato a další materiály. Další zajímavostí hodnou zřetele zvídavého turisty je Wadi Hammamat, tedy vyschlé údolí nilského přítoku, které sloužilo jako jedna z nejvýznamnějších obchodních cest Egypta, ale kde současně docházelo také k lomu kamene. Ten se pak používal k výrobě sarkofágů, soch a dalších předmětů. A opomenout by návštěvník rozhodně neměl zdejší rytiny, malby a nápisy egyptskými hieroglyfy na stěnách a kamenech. Na delší výlet pak vydá návštěva Káhiry, Luxoru nebo kláštera sv. Kateřiny.

Alternativní názvy:

Al-Quseir, Al-Qusair, Al Qusayr, Quseir, Quesir, Qusseir, Qosseir, Kosseir

Tipy na hotel v letovisku El Quseir

Onatti Beach

Hotel Onatti Beach skládající se z hlavní budovy a několika dalších budov a bungalovů, se nachází cca 20 km jižně od El Quseiru a cca 45 km severně od letiště. Menší hotel s příjemnou rodinou atmosférou na velmi klidném místě přímo u pláže je díky svému vybavení vhodnou volbou nejen pro rodiny s dětmi.

1.

Pensee Royal Garden

Nejbližší nákupní možnosti a restaurace jsou cca 22 km od hotelu Pensee Royal Garden. Letiště Marsa Alam cca 55 km.

2.

Pensee Azur Resort

Hotelový komoplex se nachází v zahradě u písčité plže v blízkosti korálových útesů, které jsou zárukou ohromujících zážitků pro milovníky šnorchlování a potápění.

3.

Pensée Azur

Hotel Pensée Azur leží přímo u malé písčito-oblázkové pláže s korálovým podložím (vhodná obuv do vody) a se sprchami. Vstup do vody je přes molo. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou zdarma. Městečko El Quseir, kde jsou restaurace, kavárničky a obchůdky je vzdáleno cca 22 km. Letiště v Marsa Alam je vzdáleno cca 40 km a v Hurghadě cca 140 km. Pensée Azur je ideálním místem pro příjemnou a zábavnou rodinnou dovolenou v El Quseir, letovisku, které je známé svým úžasným pobřežím, korálovými útesy a vřelou pohostinností.

4.

Utopia Beach Club

Hotel Utopia Beach Club se nachází na klidném místě, v malé zátoce Ras Allasad, přímo u vlastní písčité pláže s pozvolným vstupem do moře a z části korálovým podložím. Pláž je vybavena barovým servisem a sprchami. Letáka, slunečníky a plážové osušky jsou zdarma. Centrum El Quseir je cca 20 km. Letiště v Marsa Alam je vzdáleno cca 40 km a v Hurghadě cca 150 km.

5.

Mövenpick El Quseir

Luxusní hotelový resort Mövenpick El Quseir leží v malebné zátočině přímo u pláže s jemným pískem a korálovým podložím (vhodná obuv do vody). Pro vstup do vody je zde také molo. Do centra městečka El Quseir (cca 5 km) jezdí od hotelu minibus zdarma. Na letiště v Hurghadě je to cca 140 km a na letiště v Marsa Alam cca 70 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---